• |
ide | kryesore

Rama komenton operacionin e SPAK: Duhet të ndalohet kush vazhdon të abuzojë meqë nuk kaloi dot Vettingun

-Instant, Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas operacionit të SPAK prej të cilit u prangosën 10 persona, mes tyre gjyqtarja e Krujës Enkeleda Hoxha.

Në një postim në “Twitter”, Rama shkruan se kush nuk ka kaluar Vettingun duhet të përgjigjet dhe kush vazhdon të abuzojë meqë nuk kalon dot Vettingun, duhet të ndalohet.

“Prangosja e gjykatëses famëkeqe të Krujës dhe rrjetit të saj kriminal nga institucionet e reja të drejtësisë, është një lajm i shumëpritur për të gjithë ne, e për të gjithë atë shumicë dërrmuese shqiptarësh, që na kanë mbështetur me zjarr për Reformën në Drejtësi!
Ky lajm duhet të inkurajojë këdo që pret drejtësi për krimet e gjykatësve e prokurorëve të korruptuar dhe uroj që çuarja e këtij llumi para drejtësisë të vazhdojë! Kush s’ka kaluar Vetingun duhet të përgjigjet, kush vazhdon të abuzojë meqë s’kalon dot Vetingun, duhet të ndalohet!”, shkruan Rama.


6 Comments

 1. Kur te arrestohesh ti o i gjati ine , lejfeni , “ezmeri” i gjirokastres dhe me shume se gjysma e shpures tende te ministrave dhe drejtoreve atehere do themi me bindje se drejtesia po fillon te funksionoje .

 2. neveri per nje plehre si edi rama

  ti je i pari qe duhet te hysh ne burg mor pacavurre , ordiner njeri

  ti je hajdut , nje qelbesire psikopate qe per para ke prishur me qindra jete njerezish , si gjeja me e rendesishme ne kete bote, jeta e njeriut ska cmim

  dhe ti me veprimet dhe mos veprimet konkrete ke bere me qindra viktima

  kane vdekur njrez per faturat e tua te dritave more qelbesire, kane vdekur njerez per nje tjegull more pehre , kane vdekur me qindra njerez nga covidi mor plehre, me mijra te tjere kane lot e dhimbje ne shpirt prej tjere o plehere perverse

  ti meriton vuajtje pa fund deri ne grahmat e fundit, te dalte shpirti nga bytha amin o zot

 3. Toka eshte e rrumbullaket, sot je ne maje neser rrotullohet e bije ne ferr. Keshtu do te ndodhe edhe me keta PLERA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *