• |
ide | kryesore

Basha me të rinjtë: Me energjinë dhe dëshirën tuaj për ndryshimin fiton Shqipëria

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditLulzim Basha ka dhënë një mesazh të qartë për zgjedhjet e 25 prillit pas takimit me disa të rinj.

Teksa ka publikuar një video nga bashkëbisedimi me ta, Basha theksoi se Shqipëria fiton me rininë dhe energjinë e tyre.

Reagimi i Bashës: 
Me energjinë dhe deshirën e të rinjve për ndryshimin e madh. Shqipëria fiton me rininë.
#SHQIPERIAFITON6 Comments

 1. Fiton ? Ndoshta edhe fiton , por ndryshim nuk ka e nuk ka per te patur pa ndryshuar ju vetveten . Me kete sistem ky popull karin ne bythe do kete . Do ti hidhet nje kore buke dhe do kerrusi kurrizin per kater vjet .

 2. Para disa muajsh premtove se do fusje ne listat per deputet te PDs te rinjte , grate , dhe te perndjekurit .
  Ku humbi ky premtim ? Apo ajo qe themi sot , maksimumi 3 dite mbahet mend. Sa per konsum mediatik ditor .

 3. Si mundet që presidenti Topi të lidhte koalicion me Lulzim Bashën, kur ai është autor i librit “Nocturn” (Kur arsyeja errësohet nga pushteti), libër i cili i bën një skanim të të gjitha veprimeve kriminale që ndërmori dyshja Berisha-Basha për të fshehur krimin e 21 janarit?

  Në atë libër del në pah se si Berisha e Basha janë pengje të njëri- tjetrit, sepse veprimtaria kriminale që kanë konsumuar ka qenë e dyanshme, me dijeni të të dyve dhe po ra njëri, digjet edhe tjetri.Dilni shpellkare nga byrektorja e elones dhe sulmoni,o stalin thirrje ate dy kamber me nje dylber te hani mut te vaksinuar

 4. Fill pas presionit amerikan, Basha e ka hequr nga koalicioni opozitar këtë parti, duke dorëzuar në KQZ një listë me 13 parti, koalicion të cilin e kanë pagëzuar me emrin ‘Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim’.

  Mustafa Lici është babai i Ibrahim Licit

 5. Në fakt nuk është asgjë tjetër, veçse Çeta Plakë e Lulzim Bashës, një trashëgimi politike nga pararendësi i tij, që, edhe atë çka po lodhet të paraqesë këto ditë, si një lider modern, i qetë, i kohës, “i vetmi” që nuk ka studiuar në kohën e komunizmit, por është diplomuar në Holandë, që gatuan me shumë piper, ndihmon plakat në rrugë për t’u mbajtë domatet, lexon libra për fëmijët nën moshën tre vjeç, do ia heqin pjesëtarët e kësaj çete, që, secili veç e veç e të gjithë bashkë, janë vetëm “buka“ e vjetër e opozitës, e thyer dhe e ngjitur, e revoltuar dhe e rikthyer, mallkuese dhe lutëse.

  Asnjëri prej tyre nuk i duhet Lulzim Bashës. Te asnjëri prej tyre nuk gjendet frymë e re, mendim i ri apo vizion i ri politik. Secili është provuar dhe secili ka lënë pas vetes dëshmi dështimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *