• |
ide | kryesore

Në kërkim ndërkombëtar nga UNMIK Kosovë, arrestohet në Morinë 57-vjeçari

Arkiva, Lajme, Të funditNjë 57-vjeçar që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga UNMIK Kosovë është arrestuar sot në pikën kufitare të Morinës.

Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.B., ndaj të cilit rëndojnë akuzat për veprat penale “Vrasje e ngelur në tentativë në rrethana rënduese” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake”.

57-vjeçari nga banues në Tërrnave e Kosovës u arrestua me qëllim ekstradimin në shtetin e Kosovës, mbështetur në “Konventën Evropiane të Ekstradimit” të vitit 1957.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *