• |
ide | kryesore

Luljeta Bozo kandidon si deputete e Ramës në zgjedhje/ Kryeministri: Na tërhiq veshin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditEdi Rama ftoi inxhinieren e njohur Luljeta Bozo të kandidojë si deputete nën siglën e PS-së në zgjedhjet e 25 prillit. Kjo e fundit pranoi.

Në fjalën e tij sot, kryeministri u shpreh se nuk e kishte menduar se do arrinin ta bindnin inxhinieren, por zbuloi se ‘Po’-ja e saj nuk kishte vonuar shumë.

“E treta e vërteta unë dua të të falënderoj shumë e tani dua ta ndaj e me ata që janë këtu e po na ndjekin që ti u tregove zemërgjerë dhe pasi u mendove, nuk the jo, për të qenë pjesë e skuadrës sonë të 25 prillit, ku me kënaqësinë e nderin më të madh timin e forcës sonë politike ne do kemi poërfaqësues të një shtrese të gjerë shoqërore që janë gjyshërit e gjyshet e një përfaqësues kaq të denjë e vital që ka akoma shumë për të dhënë e që nga maja e eksperiencës së vete dhe integritetit të vet edhe të eksperiencës jo vetëm si inxhiniere por edhe si nënë, gjyshe e stërgjyshe do jesh një ndihmë e madhe për të na tërhequr veshin me kujdes që mos na e shkulësh që ne të mund të jemi gjithmonë të fokusuar.

Kështu që Luljeta është simboli i gjithë asaj përpjekje solidare që u bënë bashkë si asnjë herë më parë e mishërimi i asaj ambicies sime, dhe i dëshirës së madhe që skuadra jonë, përfaqësuesit tanë në parlament të jenë sa më shumë në sinkron me ta e shëmbëlltyra e tyre”, tha Rama.

Sipas kryeministrit, për herë të parë “në këtë histori të gjithë pensionistët do kenë njeriun e tyre aty”. 

“Kur kam thënë deputetin që duam do të thotë njerëz të rinj me eksperienca por kam pasur parasysh të kemi gjithë moshat e grupet.

S’kam menduar që do arrinim ta bindnim Luljetën por nuk na e ka bërë poltësisht të vështirë, jam shumë mirënjohës dhe shumë i qetë e lehtësuar i dëshiruar që do të shkojmë para njerëzve e të kem në krah dy simbole të mëdha të këtyre dy goditjeve të mëdha, Najada Comon dhe Luljeta Bozon”, tha Rama.

Ndërsa inxhinierja Bozo tha: Do bëj më të mirën do përpiqem të bëj më të mirën për këtë vendin tonë që e kemi shumë të shtrenjtë por edhe për popullin tonë që ka qenë i vuajtur por do shohë dritë patjetër”. 29 Comments

 1. Rrofte Nene Pashakua!
  Jete te gjate edhe Maro Mokres!
  Partija gjithnje i do nenat partizane!

  Dhr mos harroni ate kengen e filmit ATA ISHIN KATER :
  …NDOSHTA BIMË KJO TOKË S’DO TË LINDË/
  POR DO RRISË PARTIZANË….!

  1. Pse Shehaj ne Vlore, Budina ne Tirane ca jane? S’te pelqejne keto figura ty?

   S’kam asgje kunder zonjes, por me duket se PS po kerkon me shume figura qe moren fame ne TV sesa per ndonje aksion qe kane kryer per shoqerine.

   Psh ca vlere pertej profesionit ka zonja? Budina mbrojti Teatrin, Shehaj puneson me qindra te rinj (mire keq nese i shfrytezon shume eshte tjeter gje ama u jep rroge) tek bizneset e tij.

   Une per vete Comon nuk e vleresoj per ndonje merite se e di si ka vepruar me shume individe per t’u shtruar ne spital kshuqe kam dyshimet e mia per vlerat njerezore qe ka.

 2. Penalltine ta gjuaje kompetenti..Po nuk e shenoi kenga kompetent t… ……. ……… Bravo Luljeta kompetentja.
  Boze kukesi

 3. Neser propozohet per deputet Pilo Peristeri,Haxhi Lleshi,Liri Belishova,Lenka Cuko dheeeee Enver Hoxhaaaa,deputwtet qe duam.

 4. Lulzim Basha: Përshëndetje, si të kam?

  Qytetari: Përshëndetje! Mirë se erdhe!

  Lulzim Basha: Me këmbën e mbarë thuaj.

  Qytetari: Me këmbën e mbarë, me këmbën e…

  Lulzim Basha: Si je me shëndet?

  Qytetari: Mirë si je ti?

  Lulzim Basha: Përshëndetje zonjë! Si jeni?

  Qytetari: Si jeni?

  Lulzim Basha: Si kaloni? Si i keni punët?

  Qytetari: Vetëm shëndetin kemi. Shyqyr Zotit deri në këtë moment edhe…

  Lulzim Basha: Shyqyr Zotit! Keni ruajtur veten besoj.

  Qytetari: Po për Zotin jam munduar kështu me vështirësitë më të mëdhaja…

  Lulzim Basha: Apo s’keni pasur dhe shumë kontakt me njerëzit, se dyqani bosh?

  Qytetari: Dyqani bosh, njerëz s’ka, gjë jo, çfarë të bëjmë?!

  Lulzim Basha: Keni fëmijë?

  Qytetari: Po kemi 2 fëmijë.

  Lulzim Basha: T’i keni me jetë!

  Qytetari: Një vajzë dhe një djalë.

  Lulzim Basha: Burrë e grua besoj?Ja lexoni biseden e lulushit me popullin e pd qe i dalin perpara udheheqesit të salihut o shpellkare

 5. Kjo zonja do ket qenë partizone pranej po kandidon për Pk ,Pp(Ps) se i duket që osht viti 1946!!!!!Skandal.Gjaku i ri!!!!!

 6. E MOJ DERRDA PLA PO KY SE KA RRESPEKTUE MAMAN E VET E TY TE SHFRYTZON SI LOPEN KY TRADHTAR HAJN PO PELA KUR LUN BISHTIN GOMARI JA RRAS KARIN PICIT

 7. Çeshte ky mjerim politik dhe moral? A nuk kishte nje nip a mbese kjo gjyshe ( se femijet i ka te moshuar) qe ti linte vendin per te kandiduar? Keqardhje per keqperdorimin moral te saj nga e pamoralshmja rilimdje.

 8. DO TJA LEJE VENDIN KALAMAJVE TE RILINDJAES THA ZJ.HYSI PARA LARGIMIT NGA LISTA PER KANDIDATE . JA DHE “KALAMAJT “E RILINDJES . HAHAHAHAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 9. Ne shqiptaret jemi race e keqe. Kur zgjidhen deputete injorante bertasim na mbyten kriminelet, kur zgjidhen intelektuale bertasim ‘te shitur’. Jemi komb i nemur, thashethemexhi dhe inatci

 10. Te vetmen gje qe ka thene kjo eshte ca plane te vjetra e te dala boje duke lavderuar kompetencen e “dikurshme” qe nostalgjikeve u duket sikur eshte garanci. Ne fakt per ata qe kuptojne eshte asgje me shume sesa inkompetence.. Kjo eshte levizhe per te marre voten e pensionisteve qe duan te lavderohen se kane qene “brigadiere”.. Ne fakt kjo deshte vetem te dilte ne tv dhe te jepte konferenca se sa mire ishim kur ishim ne komunizem..njerez te dale boje e karakteri..

 11. Jete te gjate zonjes Bozo. Eshte nder per Kuvendin qe te kete nje deputete te tille.
  Ramen nuk e shpeton dot nga humbja. Dhe cfare ka cuar Rama ne ate parlament e di cdo njeri dhe mbare bota.
  Kjo ishte per mandatin e pare por dihet pse nuk zgjodhi kurre njerez te tille. Tani eshte teper vone.

 12. Kjo zonje eshte, ne mos gaboj, ne te 70tat. Ka disa vite qe ka dale ne pension. Ka kjo oreks e fuqi te perballoje streset e punes? Njerezit ne kete moshe masin tri here tensionin dhe ne mengjes bejne testin e diabetit. Kjo do qe t’i bjere nonje damlla mu ne parlament? Kjo vlen edhe per te tjere si saliu e nuk di se kush tjeter. Lerni ore rradhe e rinjve, gezoni pensionin. Po kujt ia thua. Njeriu qenkerka egoist e karierist i pakorrigjueshem.

 13. Luljeta Bozo ka lindur ne vitin 1942 pra eshte gati 80 vjec. Sado pedagoge e mire mund te kete qene nuk i ka hije te njollosi emrin e saj dhe te jete depuete me Reme Lalen apo Elisa Spiropallen. Ajo thjesht po perdoret asgje me shume

 14. I mungonte PS gjyshja Bozo dhe befana Como. Nje gje do jete e sigurt ne te ardhmen, termeti nuk do na vije as anash se nuk e len gjyshja te prishe shtepite, dhe pandemite e semundjet te na marrin te keqe se kemi befanen Como qe I tremb me nje te pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *