• |
ide | kryesore

Rama: Të shesësh votën është mëkat, dhe po aq është ta blesh! (Kujtoni dosjen 339)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama tha nga Shkodra se mbështet qëndrimet e ambasadores amerikane Yuri Kim, dhe të autoriteteve të Kishës Katolike, sa i përket fenomenit të shitblerjes së votës. Rama tha se të shesësh votën mëkat, po aq mëkat edhe ta blesh.

‘Unë jam shumë dakord me deklaratën e ambasadores amerikane këtu qoftë edhe me autoritete Kishës Katolike, që adresuan një plagë shumë të madhe këtu për shitblerjen e votës. Të shesësh votën është mëkat, po aq mëkat edhe ta blesh!’- tha Rama.10 Comments

 1. Sa do partija Socjaliste dhe ajo demokratike te shesin edhe te blen.. Kurre nuk krahasohen me ilir Meten dhe Lis… Ilir Mete dhe Lesija e kane shpikure ket semundje dhe vetem Kure te zhduket Lis do zhduket edhe shite blerja e votes

 2. Interesante tek keta qe shesin voten eshte qe ne te njejten kohe shpresojne qe tjeret mos e bejne sepse e dine qe eshte gabim qe do na marre ne qafe te gjitheve. Keshtu qe me shume se mekat eshte nje akt vete-perbuzjeje te cilin e bejne prej tundimit te cilit rethanat ja bejne shume te veshtire t’i rezistojne. Sic thote ajo lutja e bukur “Zot mos na jep me shume se c’mund te mbajme”! Kjo qeveri shquhet se te jep me shume halle se c’mund te mbash pa j’u dorezuar “mekatit” dhe pastaj te afron mekatet e saj te preferuara, drogen dhe blerjen e votes. Ne fund e mbyll me krye-mekatin: Hipokrizine si kjo deklarata e ketij surratit.

 3. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. thotë:

  Në librat fetarë është ndoshta mëkat blerja e votës,ndërsa në kodin civil është vepër penale,prandaj Pjerin Ndreu i përgjuar në “Dosjes 184” duhet të ishte në burg me koh,por ai nuk është arrestuar akoma se e mbron ti o drogaxhi,o jashqitje e kombit shqiptarë.Dhe mbrojtja së keqes është gjithashtu vepër penale.
  Deputeti Pjerin Ndreu telefonon Drejtorin e Arsimit në Dibër Dritan Gjeçi dhe i kërkon që ti telefonojë drejtorit të shkollës Reshat Elezi dhe ti thotë që të deklarojë votën hapur për PS. Ndryshe, i thotë Ndreu Gjeçit, tregoja vetë ditën e hënë se ku “fluturon”.
  Pjerin Ndreu: Mirëmëngjesi.
  Dritan Gjeçi: Mirëmëngjesi
  Pjerin Ndreu: Pjerin Ndreu jam. Si je?
  Dritan Gjeçi: Po Pjerin. Si ia kalove?
  Pjerin Ndreu: A je mirë? Si ia kalon?
  Dritan Gjeçi: Mirë jam mirë.
  Pjerin Ndreu: Bëja një telefon këtij Reshat Elezit, këtij drejtorit të Reçit. Thuaji drejtorit të shkollës, thuaji të deklarojë votën hapur se ato mesazhet që i çon poshtë e përpjetë thuaj nuk janë shumë të këndshme. Deklaroje veten hapur atje se e ke për PS ndryshe ditën e hënë tregoja vetë se ku fluturon.
  Dritan Gjeçi: Reshat Elezaj?
  Pjerin Ndreu: Po
  Dritan Gjeçi: Flas unë tani me të.
  Pjerin Ndreu: Tregoi se ku fluturon të hënën.
  Dritan Gjeçi: E rregulloj unë atë punë.
  Pjerin Ndreu: Deklaroje votën hapur për PS aty. Ose të deklarohet hapur për PS ose të gjej vend e të futet.
  Dritan Gjeçi: Hajt se e mbuloj unë këtë punë

  1. Mire e ke o Zigur, por kjo tregon piken fundore qe kemi prekur. Nuk ka mbetur me asnje instrument pervecse t’i kujtosh njerezve zjarrin e ferrit si ne mesjete.

   1. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. thotë:

    Ke te drejte Neri,eshte prekur pika fundore,jan konsumuar te gjitha mjetet,ka mbetur vetem nje alternative,permbysja me dhune.Por,kush eshte ai Burre qe ka kurajo te udheheqi “rrevolucionin”,
    se nje politiakan karriere nuk e merr kurre persiper.

  2. Jo or jo !!

   Po spaku????

   Po bkh

   Vetem kim.fytyrebytha flet. Por ate nuk e pjerdh njeri ?!
   po pse flet kimi kur keta do zgjidhen deputet te Rames???

   Tom doshi kandidat
   .ilir ndraxhi
   Gjushi
   Rrahman rraja
   Etj etj

   Yuri Kim flet per ti bere nder Rames duke i zene vendin padrejtesisht opozites, sinkron gjithe mediat kazan propagandojne Kim fytyrebythjen duke anashkaluar partine demokratike

   Kim le ti mbaje topin Bashes dhe te beje gol Rama

   Rrace qelbesirash, tek tepsia e Rames hane buke.
   dmth marrin valixhet me para.
   Ka plot analfabet funksional qe mezi lexojne…

   1. Ne fakt Kim me ate qe thote po hedh ne ere gjithe investimin amerikan per reformen ne drejtesi. Eshte qartesisht mohim i besimit tek institucionet qe vete i promovuan duke i vene shqiptaret para pergjegjesise morale dhe duke i thene qe te vetmit qe mund t’i mbyllin deren krimit jeni ju. Problemi eshte qe tani eshte shume vone. Amerikanet duhet te kishin reaguar ne 2019 kur dolen pergjimet dhe aksioni opozitar ishte mjaftueshem i forte per t’i dhene fund ketij fenomeni duke e terhequr zvarre “politikisht” pergjegjesin kryesor. Deklarata eshte sulm i paster ndaj reformes ne drejtesi po aq sa eshte ndaj qeverise.

 4. Sa paradoksale duket kjo shprehje e thene nga ty o i gjati ine . Eshte nje soj sikur ujku te kritikoj vrasjen e nje deleje por me absurde behet kur ujku premton se nuk do haje me mish .

 5. Sa paradoksale duket kjo shprehje e thene nga ty o i gjati ine . Eshte nje soj sikur ujku te kritikoj vrasjen e nje deleje por me absurde behet kur ujku premton se nuk do haje me mish .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *