• |
ide | kryesore

Meta: Politikanët dhe qytetarët të distancohen nga dhuna, vota është e shenjtë

-Instant, Lajme, Të fundit8 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në një konferencë për mediat. Meta apelon qytetarët të ushtrojnë të drejtën e votës të barabartë, duke e konsideruar votën të shenjtë.

“Politikanët dhe qytetarët të distancohen nga dhuna. Çdo shqiptar duhet të shkojë lirshëm në zgjedhje. Çdokush që do të blejë votën tuaj, do t’ju poshtërojë. Duhet të kini kujdes, sidomos nga ata që lëvizin natën. Vota është shumë e shenjtë.

Qytetarët duhet të votojnë lirë për atë që bind më shumë. E ardhmja e përbashkët për 100 vjet nuk blihet nga asnjë. Vota është edhe një formë ndëshkimi. Të gjithë drejt kutive të votimit”, deklaroi Meta.2 Comments

  1. Gazetari i familjes Berisha-Meta, Çlirim Peka ka vizituar sot aeroportin e Kukësit.

    “Investimi privat me serioz ne Veri. Pak rendesi kush e pret shiritin!”- shkruan Çim Peka, teksa poston foton i buzëqeshur dhe me duar në xhepa.

    Kujtojmë që deri më sot, opozita ka sulmuar ashpër Ramën për Aeroportin e Kukësit.Cfare flet o loqja e djathte e salihut pse nuk ishe dhe ti me Qimin ne kukes

  2. marrëveshja e 17 majit mes Ramës dhe Bashës u pasua me dëmshpërblimin e këtij të fundit me 13 milionë euro.

    “Nëse ka një marëveshje dhe një hipotekë mes Edi Ramës dhe dikujt tjetër, ai ëstë Lulzim Basha. Kjo nuk është hipoteze, por një histori e dëshmuar me një sërë ngjarjesh. Duke filluar nga tradhëtia që i bëri ‘Çadrës’ teksa deklaronte se nuk do të hynte në zgjedhje. Lulzim Basha jo vetëm hyri në zgjedhje, por hyri edhe në qeveri me Edi Ramën. Kjo ishte marrëveshja më e errët, por unë besoj se kjo aleancë ka ekzistuar edhe më përpara. Mirëpo ne nuk e dimë se cila ka qenë marrëveshja e vërtetë. Sepse më pas pamë që u paguanin 13 milionë euro për prishjen e pallatit të Lulzim Bashës në Vlorë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *