• |
ide | kryesore

Rama në Gjirokastër: Luli fle 9 vjet e zgjohet 9 ditë, Shqipëria është gati të bëhet kampione në turizëm

-Instant, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama nga Gjirokastra, në vazhdë të fushatës elektorale, zbuloi bisedën me një mike, e cila i ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, fle nëntë vjet e zgjohet 9 ditë.

“Ne jemi me kokën lart. Një mikeshë më tha se Luli fle 9 vjet e zgjohet 9 ditë. Sot në Përmet gjen çdo gjë përveç detit dhe është shumë afër lidhjes edhe me detin. Sot Tepelena nuk është xhep, që i kalonim anash. Sot Tepelena është udhëkryqi ku kalojnë rrugët që të çojnë në bregun e Jonit, që të çojnë në Gjirokastër dhe në Korçë, shumë shpejt.

Shqipëria është gati të bëhet kampione e Ballkanit në turizëm, në energji, edhe në shoqërinë dixhitale. Të gjitha janë kantiere të hapura. Edhe Porti Turistik i Shëngjinit do të nisë punën pas shumë vitesh. Do hapim katër porta të reja nga deti dhe nga qielli. Në Tiranë, do bëjmë terminalin e ri dhe pistën e re. Janë tetë porta, që do shumëfishojnë të ardhurat nga turizmi”, u shpreh Rama.

Edi Rama deklaroi se opozita nuk duron dot simfoninë e punës së qeverisë. Ai shtoi se më 25 prill, do të ketë breshër votash për PS-në.

“Ditëziu, plaku i vrerosur i 1936 vazhdon të jetojë si shpirt. Nuk durojnë dot simfoninë e punës sonë, që po vazhdojmë ta shkruajmë. Do të mbetet si muzika e punës, ku shqiptarët vendosen që do të ngjiten në majë dhe nuk kanë rënë pre e rënies shkurt. Ne duam që të gjithë shqiptarët të ndihen pjesë e kësaj rruge. Derisa nuk na sulmoi virusi, ne nuk na pengon asgjë për të arritur majën. Shiu i ngjan paralajmërimit për breshër votash për PS-në më 25 prill. Ko do sjellë barrën e madhe, që diellin e Shqipërisë ta bëjmë të ngrohë çdo shtëpi shqiptare, kudo që të jetë. Ta bëjmë Shqipërinë të ardhmen e çdo djali e çdo vajze. Sot gjyshërit tanë janë të sigurt”, tha Rama.2 Comments

  1. Nqs Fle nuk Vjedh apo jo?
    Kete duam dhe ne: njerin qe te fleje gjithe diten e te na lere te punojme dhe te hame hakun tone. Jo si ti o felliqesir e surrelit qe na i ben leket e taksave botoks.

  2. Kurse ti nuk fle prej 8 vitesh.Se vodhe e po vjedh.Solle krimin e drogën.Shkatërove ekonominë e largove rininë.Shite det e deshe të ndaje Kosovën.Nuk fle për të punuar kundër Shqipërisë si antishqiptar në shërbim të Serbisë e Erdoganit.Basha fle e zgjohet çdo ditë si njeri normal që është për të bërë një Shqipëri normale pas 25 prillit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *