• |
ide | kryesore

Denoncimi i PD Shkodër: Paulin Sterkaj po blen votat e 350 të burgosurve në Reç

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPartia Demokratike dega Shkodër dhe kandidati për deputet Helidon Bushati denoncon PS dhe kandidatin e saj Paulin Sterkaj se po blejnë votat e 350 të burgosurve në burgin e sigurisë së lartë në Reç.

“Në ambjentet e brendshme te I. E. V. P. Reç në rrethin M. Madhe, ndodhet nje minimarket, lokal, në administrimin shtetasi Ylli Sterkaj, i cili në bashkëpunim edhe me drejtuesit e kësaj I. E. V. P-je janë përfshirë në aktivitetin e blerjes se votës. Konkretisht të lartëpërmendurit po shpërndajnë vlera monetare “lek” me qëllim blerjen e votave ne favor të kandidatit te PS Paulin Sterkaj”.3 Comments

  1. Por një ditë të bukur, Hoxha, i bindur se Gazment Bardhi, njeriu që e vuri në vitin 2017 si drejtor të Përgjithshëm të Burgjeve, do të ishte ministër i Brendshëm, u vu në krye të një tjetër bande, asaj të “Trupës së Mbrojtes së Votës”.

    Një grup paramilitar i përbërë prej truprojave të Sali Berishës, njerëzve që i kanë shërbyer truprojës së Sali Berishës dhe numrit dy të Policisë kur ky ishte kryeministër; Agron Koliçit, që mori pësipër të sulmojë qytetarët e vendit.

    Një grup ish-policës, kryesisht nga Tropopoja, Dibra, Mirdita, Puka etj, jo se janë veriorë, por thjesht se kanë lidhje tribale me ish-drejtuesit e Policisë së kohës së Sali Berishës.Llafe vetem llafe pa asnje fakt,lexoni deklaraten e shba dhe do kuptoni,25 prill do kuptoni gjithcka

  2. ska nevoje PS te bleje vota se eshte partia me e madhe ne Shqiperi Jane cecenet qe kerkoin vota qofte dhe me vrasje te votusve te PS keto lajme i gjen vetem te pacavurja e pederastit Andi Bythati

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *