• |
ide | kryesore

Tërmeti trondit Korçën, epiqendra ishte në…

Arkiva, Lajme, Të funditJuglindja e vendit është tronditur nga tërmeti rreth orë 23.30.

Goditjet më të forta janë ndier në Korçë dhe më pak në Kolonjë e Pogradec.

Epiqendra e tërmetit ishte në territorin grek, shumë pranë kufirit me Shqipërinë dhe ka pasur një magnitudë 4.7 të shkallës Rihter.

Epiqendra ishte vetëm 23 km larg nga Korça.
2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *