• |
ide | kryesore

Konflikti në Gaza, protesta të ashpra para ambasadës izraelite në Athinë (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të funditKomuniteti palestinez që jeton në Greqi ka protestuar sot para ambasadës izraelite në Athinë dhe janë përleshur me punonjësit e policisë. Ngjarja ndodhi në kohën grupi i protestuesve palestinezë i mbështetur edhe prej organizatave majtiste greke,u penguan prej policisë ti afrohen godinës së ambasadës. Fillimisht, protestuesit hodhën parrulla kundër luftës në territoret palestineze,dhe në vazhdim,persona mes protestuesve,hodhën gurë kundër forcave të rëndit,të cilat u përgjigjën me kimikate dhe gaz lotsjellës. Policia shoqëroi disa protestues, ndërsa në zonë patrullojnë forca të shumta të rendit.

https://www.youtube.com/watch?v=2vd-AJpKWGI&t=1sLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *