• |
ide | kryesore

Apeli rrëzon vendimin e ish-gjyqtares Enkelejda Hoxha, rikthehet në burg Genc Tafili

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin për lirimin nga qelia të Genc Tafilit.

Ky i fundit është liruar nga gjyqtarja Enkelejda Hoxha në vitin 2017. Por pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Prokuroria kërkon arrestimin e Genc Tafilit.

Vlen për t’u përmendur se Genc Tafili ishte dënuar me 20 vite burg për vrasjen e ish-komisarit Arben Zylyftari, ndërsa, ish-gjyqtarja Hoxha e shpalli të pafajshëm dhe vendosi lirim me kusht për të.

Gjithashtu, kujtojmë se Enkelejda Hoxha është shkarkuar nga deytra për shpërdorim të saj, e çështja i ka kaluar për shqyrtim SPAK-ut.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *