• |
ide | kryesore

Yuri Kim shkon në SPAK, takim ‘kokë më kokë’ me Arben Krajën dhe drejtuesen e BKH-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ambasadorja e SHBA-ve, në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatës e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe është duke zhvilluar një takim me drejtuesen e BKH-së, Aida Hajnaj dhe kreun e SPAK, Arben Kraja. Mësohet se Kim ka hyrë në këtë institucion rreth orës 15:00. Ky takim vjen menjëherë, pasi Kraja paraqiti sot raportin e SPAK për vitin 2020 para Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Kraja tregoi të gjithë punën e bërë në vitin që lamë pas, ndërsa theksoi se prioritet është ngritja e një laboratori kriminalistik për ekspertizën digjitale. Ai u shpreh se kanë marrë dy nga ekspertët më të mirë në Shqipëri dhe ndodhen në fazat e fundit të marrjes së programit.

Kraja shtoi se brenda muajit të ardhshëm do jetë efektiv, dhe do bëj ekspertizën e të gjitha pajisjeve digjitale./ TCH

 


9 Comments

 1. Kete radhe ka shkuar ti kerkoj spakut arrestimin e psikopatit,dmth vellait te gregorit,ose te mare valixhen.

 2. Shkelje e hapur e statusit diplomatik. Tek organet e drejtesise qe duhet te jene te “pavarura” nuk mund te shkoje as kryeministri e jo me nje diplomat i huaj. Ju qifsha shtetin e bananeve.

  1. O kari lales, ajo nuk ka shkuar per t’u njohur me dosjet e SPAK-ut por per t’i afruar teknologjne bashkekohore qe Saliut dhe te tjereve qe do te pasojne ne fatin e tij t’u jepet haka qe meritojne.

 3. Ik se na je ber si mos me keq, ose me mire qe ta kuptosh, je ber tamam si Ver llapa, ik pirdhu me mire se na qat trapin, ateher per qar votojm ne , ta varin ketu tek ne se im perziu ne Itali, Serbi , Gjermani a France,por esht pler ky plera e gjate ai plakushi i thinjur qe per karrigen ai shet familje dhe po te ja kerkojn dhe Shqiperin komplet.?

 4. Ne takimin koke me koke ishte dhe Damian Gjiknuri,i cili mori medaljen e aftesise se fallsifikimit te dokumeteve te Unazes se Re,medaljen ja dha Xhevrija dhe i kerkon falje Sulltanit te Surrelit,nepermjet Damianit qe nuk kishte siguruar nga DASH-i medalje per Ilir Beqajn,Arben Ahmetajn,Sajmir Tahirin,Fatmir Xhafen,Mimi Kodhelin,Taulant Begen,Olta Xhaxhken,Alqi Bllakon,Lefter Koken,Arben Blushin,Sokol Ballen,Vangjush Dakon,Belinda Ballukun,Tomen vete do e nderonte me simbolet e lirise dhe gjese se gjalle dhe vete kapon e kapur nga Mafia Sllavo Turke,Edi Ramen yllin e pashuar te Narkos ne Ameriken Qendrore-Rajon dhe Europe,vu malli !!!

 5. 36,4% më shumë ndërtime se vitin e kaluar! Erion Veliaj mbretëron me leje ndërtimi.

  Nuk janë parqe dhe lulishte për fëmijët tuaj, as hapësira ku të parkoni makinat.
  Kjo është fatura për ju!

  Ja të dhënat zyrtare:

  Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, në 3-mujorin e parë 2021 janë miratuar gjithsej 251 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 184 leje të miratuara në tremujorin e parë 2020, duke shënuar një rritje prej 36,4%.

  Sipas lejeve që i takojnë tremujorit të parë do të ndërtohen 599,446 metër katror në të gjithë vendin me një rritje 80% në raport me vitin 2020, por 73.7% e kësaj sipërfaqeje do të ndërtohet në Tiranë.

  Në kryeqytet sipërfaqja e re është dyfishuar!

  Reagoni për fëmijët tuaj!
  Kjo është Tirana që po u trashëgoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *