• |
ide | kryesore

SPAK çon në gjyq ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës, Zamira Rami për shpërdorim detyre

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ka përfunduar në gjyq ish-kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami, e cila akuzohet për “shpërdorim detyre”.

Ish-kryebashkiakja Rami u akuzua nga Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, ndërsa do t’i nënshtrohet gjykimit të shkurtuar.

Sipas SPAK, Zamira Rami kishte prishur prona të ligjshme të 2 qytetarëve, duke shkaktuar një dëm prej 50 milionë lekësh të reja.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *