• |
ide | kryesore

SPAK akuzon zyrtarisht Ardian Çapjan dhe pesë të tjerë për vrasje e grup kriminal

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditSPAK i ka komunikuar zyrtarisht akuzën Ardian Çapjas, nipit të tij, Florenc Çapja, dhe 4 personave të tjerë, të akuzuar për vrasjen e babë e bir, Nezir e Gentian Beqiri, në Elbasan, në vitin 2012.

Lajmi bëhet i ditur nga gazetarja Klodiana Lala, e cila thekson se prokurorët e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit iu kanë komunikuar akuzat e “vrasjes në rrethana cilësuese ndaj 2 ose me shumë personave”, “grupit te strukturuar” dhe “armëmbajtje pa leje” Ardian Capjas, Ervis Bardhit, Olsi Lekut dhe Klajdi Dokollit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *