• |
ide | kryesore

Falsifikimi i testeve Covid/ 10 të arrestuar, mes tyre dy mjekë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një operacion është duke u zhvilluar nga Prokuroria e Tiranës dhe policia me 10 të arrestiuar deri tani që lidhen me falsifikimin e testeve covid.


Nën hetim janë mjekë, falsifikator, sekserë dhe agjencitë turistike.


Aktiviteti u zbulua pasi një shtetas kishte bërë testin e falsifikuar dhe kërkoi të ndryshonte gjeneralitetet.

Dy mjekë janë arrestuar dhe jane pjesë e QSUT, ndërkohë falsifikimi i testeve bëhej në këmbim të 35-40 euro.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu