• |
ide | kryesore

Tërmet 5.4 ballë në Kinë, humbin jetën 2 persona

-Instant, Lajme, Planet


Dy persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë janë lënduar si pasojë e një tërmeti 5.4 ballë i shkallës Rihter që ka goditur rajonin e provincës Sichuan në jugperëndim të Kinës.

Autoritetet lokale konfirmuan vdekjet, pa specifikuar vendet, dhe nuk dhanë detaje të tjera.

Sipas Anketës Gjeologjike Amerikane (USGS), tërmeti ishte 5.4 në shkallën Rihter, por Qendra e Rrjetit Sizmik të Kinës ishte 6 në shkallën Rihter.

#China
As of 5 a.m. Thursday, two people were confirmed dead and three others injured after a 6.0-magnitude #earthquake jolted Luxian County of Luzhou City, southwest China’s Sichuan Province.

Source {China Xinhua News} pic.twitter.com/r7tLJ3qOqN

— RawNews1st?? (@Raw_News1st) September 16, 2021

Epiqendra u raportua nën dyshemenë e Oqeanit Paqësor, megjithatë, nuk u dha asnjë alarm për cunam.

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *