• |
ide | kryesore

Rama: 500 mijë doza të vaksinës Pfizer mbërrijnë në mesin e tetorit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditEdi Rama ka vizituar sot me drejtorin ekzekutiv të Pfizer pikën e vaksinimit kundër COVID-19 në Arenën Kombëtare.

Rama deklaron se 500 mijë doza të vaksinës Pfizer do të mbërrijnë në mesin e tetorit në vend, teksa është marrë garancia për një kontratë të sigurt vitin e ardhshëm .

“Pika e Vaksinimit në Arenën Kombëtare – Me shefin e Pfizer, Albert Bourla, për të vizituar një pikë qendrore vaksinimi.
500,000 doza të vaksinës Pfizer do të mbërrijnë në mesin e tetorit, teksa kemi marrë tashmë garancinë nga kompania, për një tjetër kontratë të sigurt me Pfizer gjatë vitit të ardhshëm. #MbroShëndetin?
#VaksinatShpëtojnëJetë?”, shkruan Rama.4 Comments

  1. KY BYTHQIRI I PFIZERIT QE THA PARA NJA 2 MUAJSH NE INTERVISTE LIVE NE TV PA JU DRIDHUR QERPIKU QE UNE SJAM VAKSINUAR! ME QARTE SE KAQ SKA KU TE VEJE MBI SIGURINE DHE DOBINE E VAKSINES PFIZER! PO CA QENDRE VAKSINIMI KE ATJE TEK ALBANIA ARENA O EDVIN DYLBERI KUR NESER DO HYJNE 22 MIJE TIFOZE PER NDESHJEN ME POLONINE!

  2. Se pari, ky cifuti nga Selaniku, nuk eshte as mjek as farmacist. Eshte thjesht nje tregetar medikamentesh, pak a shume si Tom Doshi.
    Cfare do ti shihte ky qendres se vaksinimit?
    Se dyti, ky, sic thote edhe komentuesi i mesiperm, nuk eshte i vaksinuar. Pse e lane te futet ne ato ambiente nderkohe qe studentet duan ti privojne nga e drejta per shkollim ne se nuk bejne te ashtuquajturen vaksine.
    Se treti, ky “shpetimtari”, pse dikton kontrata sekrete dhe pse duhet te jete i perjashtuar ligjerisht nga pasojat qe shkaktojne prodhimet e tij tek shendeti i atyre qe i perdorin.

  3. PO KETA VARIKARSAT EDHE NE AMBIENT TE HAPUR MBAJNE MASKA NDERKOHE QE NE PARLAMENT, MBLEDHJE PARTIE DHE NE OPERA SE FUNDMI QE JANE AMBIENTE TE MBYLLURA MASKA SKA! TALLNI KARIN DHE PICKEN ME DELET E SUFLLAQET E SHQIPERISE E MIRE JU A BENI!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *