• |
ide | kryesore

Plagosje, armëmbajtje, vjedhje e dhunë/ 33-vjeçari nuk zë mend, godet gardianin e përfundon sërish në burg

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPolicia në Sarandë arrestoi në flagrancë shtetasin Edmond Abazi, 33 vjeç, banues në këtë qytet, pasi dyshohet se ka goditur për shkak të detyrës një punonjës të paraburgimit.

Abazi njihet dhe me pseudonimin “Moncja” teksa figuron person me precedentë penale për “plagosje të rëndë”, “armëmbajtje pa leje”, “vjedhje”, “shkatërrim prone”, “drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”, “dhunë në familje”.

33-vjeçari kishte pak ditë që kishte nga paraburgimi, ku ndodhet pasi kishte dhunuar nënën e tij, të cilën e kishte goditur me grushte dhe shkelma disa muaj më parë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *