• |
ide | kryesore

Rama: Shqipëria nuk do të strehojë refugjatët e vendeve të pasura

-Instant, Lajme, Të funditKryeministrin Edi Rama theksoi ditën e sotme se Shqipëria nuk do të ketë kurrë kampe emigrantësh. Kryeqeveritari Rama hodhi kështu poshtë lajmet e përhapura në mediat britanike se është arritur një marrëveshje për të sjellë në Shqipëri emigrantët e paligjshëm që mbërrijnë në ishull.

“Shqipëria nuk do të jetë kurrë një vend ku vende shumë të pasura do të krijojnë kampe për refugjatët e tyre. Asnjëherë!”, tha Rama për gazetarët pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit politikë të qarqeve.7 Comments

  1. Mediat dhe autoritet britanike po thone se shqiperia do kthehet ne nje kamp te madh refugjatesh. Ky palla yne i gjate qe hidhet perpjet kur eshte ne siklet na i refuzon gjasme keta te anglise se eshte vendi i pasur. Por po ia vuri BE si kusht nen tavoline me siguri do pranoj ata mijra qe po tentojne ne kufi te Poloni-Bjellorusi.

  2. Po a je ti more hajdute qe i thoje Evropes turpe turpe se nuk po i panoni rrefugjatet Arabe dhe Afrikane??? Ky njeri eshte i lidhure kemb e koke me Erdogani kriminelin per ti ber dem Shqiprise dhe Evropes tani keti lidrit madhe dhe zemer mire i thone te tjeret na i merr ti rrefugjatetse se ti je zemer madhe dhe zemer mire.. kure ne nje kohe as femijet e shqiprise nuk eshte ne gjendje ti mbroje nga disa pordhunuse dhe vrase dhe gjith kiminelet Jane duke len qelite ky Sali Berisha ilir Meta Lulzim Basha Erdogani Putini Lekoshenko Jane 1

  3. në fillim dua të informoj kolegët se edhe Gaz Demi ka plotësuar formularë për PD-në. Ish-zyrtarë të PD i kanë shkuar demokratëve për t’u kujtuar nderet, bukën që të firmosin. Edhe sikur formularët t’i hapim, ata formularë nuk kanë as datë as orë, siç janë rregullat. Këto i ka përcaktuar vetëm zoti Berisha një ditë të bukur, pa pyetur njeri.

    1. Ik o klluf Ramazani. Ti meso arabisht e shko beji hyzmet arabve ne kampe. Kshu tha Ramazani, “lesh e Currit do marre Becheti”, dhe rezultoi qe Bechetit po ja paguajne leket kokerr me kokerr,

      Po ta tha Ramazani qe “Bah, ska shanse te ndodhe, nuk ben vaki”- dije se e kunderta ndodh o patronazhist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *