• |
ide | kryesore

Dënohet me 8 vite burg ish-zyrtari i policisë së Vlorës, Gjergji Kohila për trafik droge

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditGjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar dënon me 8 vite burgim ish-shefin e sektorit të luftës kundër krimit të organizuar në drejtorinë e Qarkut Vlorë Gjergji Kohila, i përfshirë në dosjen ‘Habilaj’ për trafikun e kanabisit.

Gjykata e Posaçme dha 12 vite burg për Kohilën me akuzën për veprën penale trafik lëndësh narkotike, por në zbatim të gjykimit të shkurtuar dënimi ulet në 8 vite.

12 vite ishte dhe pretenca e SPAK për ish-zyrtarin e policisë, i cili ka qenë bashkë i pandehur me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Ish-zyrtari i policisë akuzohej për trafik narkotikësh në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Dosja për Sokol Boden është veçuar, pasi ai ka kërkuar gjykim të zakonshëm, duke hequr dorë nga gjykimi i shkurtuar.1 Comment

  1. PSE NUK E ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA DHE FRROK CUPI,PO MASTUBONJN NE AMBIENTE PUBLIKE TE PALLATI I ARMINA MEVLANIT thotë:

    NUK E DENOJN EXI RAMEN DHE YMER GELBAZA KELLIREN DHE BATON HAXHIUN SE LEKET QE VJEDHIN KETA ZAGARET E TYRE JA JAPIN EXI RAMES PER TI PAGUAR YMER GELBAZA KELLIREN FRROK CUPIN DHE BATON HAXHIUN PER TE OFENDUAR DHE SULMUAR ALBIN KURTIN DHE VJOSA OSMANIN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *