• |
ide | kryesore

Vodhi një makinë dhe e ngiste i dehur, arrestohet marokeni në Memaliaj

-Instant, Lajme, Të fundit


Një 30-vjeçar maroken ka rënë në prangat e policisë së Gjirokastrës, pasi akuzohet për vjedhje. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet M. M., banues në Marok.

I riu u arrestua pasi në fshatin Vasjar, Memaliaj ka vjedhur automjetin tip “Mitsubishi” të shtetasit E. Ll.

Gjithashtu rezultoi se shtetasi maroken po drejtonte automjetin e vjedhur në gjendje të dehur. Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *