• |
ide | kryesore

25 Comments

 1. Ky Fevziu eshte bere fare sharlatan me Opinionin, ose e detyrojne ti relativizoj gjerat ose nuk e le Klani te tregohet dinjitoz. Me shume mbulon dhe i zbeh aferat se sa mban qendrim qytetar dhe koherent.

  1. Nese dikush mendon se meqe eshte firma e zv.kryemimistrit ne nje VKM dhe Rama nuk ka pergjegjesi,gabon. Veprimet e zevendesit jane ne emer dhe sipas tagrit nga kryeministri dhe sa kohe ky i fundit nuk i kundershton, eshte i lidhur me to.

  2. Fjalet e bukra ne emer te vlerave praktikisht te nderuar nuk kan vlere perderi sa vet vlerat nuk i kemi te zhvilluara ne praktik.kjo forme zhvlefteson kedo qe eshte ne nje gjendje te till si opinjon njekohesisht eklipson reflektim te shumices per mosbesim

   1. Kur nje ullheqes nuk punoñ per popull as pòpulli nuk e do .por kur nuk e don populli ai smund te qendroj .si kukull interese e te huajve mer te mbajtur peng nje popull sipas interesit tyre .shpejt ky popull do zgjohet dhe tu thojn marrsh te gjitheve ße ju nuk jeni dobi per ne por demi jon nuk jeni vlera por antivlera ne mezin ton akoma mos provokoni te dini se cfar jan te afte te bejn shqiptaret per te ven ne vend te drejtat e tyre .dhe rregullojn mirqenjen e vet.se kjo ka pasoja te paimagjinueshme .per endruesit e mendimeve te errta naj keti kombi.mos mendoni se ky popull nuk ka ZOT SIKURSE DHE JU .QE GJERAT I NDAN ME HAK .MOS VALL KENI MARR GARANCI PREJ ZOTIT TUAJ QE SJU NDESHKON PER PADREJTESIT MOS VALL MORET GARANCI SE DO TU NDIHMOJNE NE PADREJTESI NDAJ NJERZVE…..

  3. Ambasdori Turke pardje ne Shkoder ofendone te gjith Shqiptare pa dallime feje e krahine dhe as nje nga politikanet nuke ragone thotë:

   Hajdutrija nga Edi Rama ilir Meta Lulzim Basha dhe Sali Berisha dhe familja e ti mafjoze ne vendin tone nuk ka te zosur.. keta horra duhet te dalin para drejtsise…..

 2. po me zbuluar nuk ka …ca esht ky titull. Atij thjesht nuk i ben me pershtypje sepse: LLOGARIJA qe km duhet t i jap popullit esht -0

 3. Në duelin që po zhvillohet në prime time në emisionet televizive, Lulzim Basha po arrin më shumë shikueshmëri sesa Sali Berisha.

  Sipas të dhënave në rrjetet sociale të tyre, Basha që ndodhet i ftuar në Open në Top Channel po shikohet live në Facebook nga më shumë se 11 mijë shikues, kurse Sali berisha me vetëm 4.8 mijë.

  1. Një gjë është plotësisht e kjartë dhe e dukëshme.
   Si Klan edhe Top Channel, jan media që mbështesin aktualisht Ramën.
   Ndryshimi është vetëm se nëse Eni Vasili me naivitet e me preferencat për të thitrur ca perdonazhem si Bolino, Çupi, Ngjela, K.Spahiu etj të diskretituara publikisht spër urrejtjen që kanl për PD r pët Brodjën r Bashën, Fevziu, si dhelpër e vjetë mediatike, shitet si i djathtë e bën propogandën e Ramës.

   Në forma të ndryshme që të dy këto televizione, bëjnë sikur mbështesin Berishën në përplasjen mbrenda PD.
   Në fakt, cilido që i punon llogjika e di që Ramës me shpalljen non grata nga SHBA të Berishës, do të dëshironte që ai të rikthehej në krye të PD.
   Përse ?
   Sepse në çdo përplasje të një opozite të drejtuar nga Berisha, ai do të zhvlerësonte çdo akuzë ndaj tij se ja unë kama larguar nga PS Tom Doshin e Gjushin, kurse PD ka në krye një kryetar non grata për SHBA e që është akuzuar për korrupsion.
   Rama është një polemist virtuoz, pamvarsisht se është karagjoz e gënjeshtar rekordmen.
   Ama prania e Berishës në parlament si lider i opozitës, do ti japë dorë që të mbysë çdo kritikë ndaj tij , veçanërisht për korrupsionin.
   Ah, po, do të ndryshonte situata në rast se SPAK me kërkesën e BE e të SHBA që kanë investuar qindra milionë dollarë për te, do ti përvishej veç Berishës, edhe Ramës e krerëve të korruptuar të “rilindjes kanabiste”, apo edhe lëvizjeve kamaleonike të Metës.
   Atëhere do të realizohej ajo që Basha e quan rënia e “trekëndëshit të Bermudës” e me këtë edhe fundin e tranzizionit të gjatë 30 vjeçar të palo demokracisë shqiptare, ku në ekranet e televizioneve dominojnë “anal-istët” bij apo nipër të ish Barosë politike të PPSH.

 4. Rama pjes e aferes. Po te kishte opozit vendi do e kish rrezu qeverin. Po ketu njeri do me e perdor si perzevativ per tu mbrojt opoziten, tjetri do me e perdor si lop me mjel

  1. Vetëm në Shqipëri akuzohet i vjedhuri e jo hajduti.
   Fajin e ka opozita që e paska lënë “me qëllim” Ramën të vjedhë votat.
   Kancelari 35 vjeçar austriak Kurz, dha dorheqjen pasi aleati i tij në qeverisje u kapgafil në një histori korruptive.
   Rama thotë se përgjegjesia është individuale duke kujtuar se më këtë e përjashton veten nga përgjegjesitë.
   Krejtësisht ndryshe nga kancelari austriak, Rama jo më që nuk është kujtuar të mbajë përhjegjësitë si kryeministër e lider i PS, për skandalet e ministrave e funksionarëve të lartë aleatë të tij, por i ka mbrojtur publikisjz ata, ndonëse janë demaskuar për korrupsion jo vetëm në Shqipëri, por edhe në mediat ndërkombëtare e janë cilësuar non grata nga SHBA.
   Le ti kujtojmë me rradhë disa nga ata që ka mbrojtur ai.
   A nuk e mbrojti ai me këmbëngulje ish ministrin e mbrendshëm Saimir Tahiri që e quante bile “ministrin e tij më të suksesshëm” edhe kur drejtësia italiane zbuloi lidhjet e tij me bandën e trafikut të drogës Habilaj ?
   Akoma edhe sot pas kaq vitesh, drejtësia e kapur prej tij, nuk po vendos për ta ndëshkuar ate.
   Po e njejta histori me ministrin tjetër të mbrendshëm që bëri çmos për të mbajtur të pa ndëshkuar të vëllanë e dënuar në Itali me të njejtën akuzësi për Habilajt e Rama i doli në mbrojtje.
   Fatmir Xafa u largua si ministër i mbrendshëm vetëm kur ai pasi kishte dorzuar të vëllanë në drejtësinë italiane, filloi një fushatë për të arrestuar e ndëshkuar 40 banda kriminale të njohura në Shqipëri e që kishin lidhje me funksionare të lartë të PS, si Gjushi.
   A nuk ishte kjo një përgjegjësi individuale e kryeministrit që nuk deshte të ndëshkohej krimi ?
   Vërtetë që i detyruar nga presioni i SHBA për Gjushin e Tom Doshin që i pat shpallur non grata, ai i largoi nga funksionet e larta në PS, por ama që të dy i shfrytëzoi edhe pas kësaj që të mblidhnin vota nga bota e krimit për “rilindjen kanabiste”.
   Sa kryetarë bashkishë dolën me të kaluar kriminale e ai i mbante vetëm se vidhnin vota për te ?
   Me skandalin e madh të inceneratorëve, përgjegjesia e tij për këtë skandal është akoma me përmasa shumë më të mëdha.
   E kanë të regjistruar me video të gjitha televizionet shqiptare, episodin tragjikomuk, kur Rama me Lefter Kokën, nën efektet e alkolit, i bëjnë thirrje një ish ministri të Metës, që ti bashkohej PS, e pasi kjo ndodhi, ky zotëria drejton sot një nga komisionet parlamentare nën siglën e PS.
   Të kritikuar shumë nga opozita e mediat për korrupsion, Rama u detyrua që të shkarkojë dy ministrat e tij Ahmetaj e Gjiknuri, por nuk kaloi shumë kohë e që të dy i ngjiti në funksione akoma më të larta, të parin si zv.kryeministër e të dytin si numurin dy të PS., që të dy këta janë sëbashku me Kokën protagonistë të skandalit të inceneratorëve.
   Lefterin e bëri “kokë turku” po këta të dy i ka graduar.
   Përse ?
   Thjeshtë për të krijuar në publik përceptimin se “të korruptuar” në qeverinë e tij janë vetëm ish funksionarët e lartë të LSI e jo të PS.
   Përse kryeministri Rama ka bërë çmos që vendime qeveritare me prapaskena flagrante korruptive, të mos i firmosë vetë, por ja ka lënë zëvëndësve të tij si Peleshi apo Braçe ti firmosin ?
   Pikërisht për të shmangur përgjegjesinë e tij individuale për këto afera kriminale, në reminishencë me diktatorin Enver Hoxha që përhapte iluzionin mashtrues, se ai ishte “burimi i kulluar” ujrat e të cilit ndoteshin më poshtë.

 5. KM-ja na tha se pergjegjesia eshte personale, po qeveria nuk mbaka pergjegjesi per keqqeverisjen dhe keqmenexhimin e parave publike. Apo kush i shkon e i kerkon miliona euro nga parate e taksapaguesve per glla eruar i dhenka pa teklif ky tipi.

 6. Protesta +protesat +protesta deri ne revolucion derisa te rrezohet kjo kaste kurvash politike qe dine vetem te vjedhin +vjedhi +vjedhin , te rrisin taksat ,te varferojne popullin dhe perseri te marrin borxh per te vjedhur edhe nje here nga fillimi.

 7. Nga afera e “Rrugës së Kombit”, pakti i detit me Greqinë e deri tek protesta e 21 janarit: Tri të vërtetat e parrëfyera Berisha-Basha

 8. Zotrinjt birish dhe bash duhet t qendrojn t fort dhe t bashkur kundra rams qy tall bolet me qikta dy lidera dhe analistat qy jan mrapa qiktyne dy liderave.rama mjaft talle bolet ,Rama ik ,Rama ik,Rama ik.

 9. Duhen burgosur te gjithe pa perjashtim .
  Por edhe populli duhet te kundershtoje .
  Nuk mund te pranohet kaq lehte poshterimi.
  Po na trajtojne si skllever

 10. Ashtu si organizatat terroriste I presin kokën çdo tradhtari që dyshojnë se është I lidhur me SHBA, ashtu dhe Sali Berisha pas 9 Shtatorit nisi një betejë kundër Lulzim Bashës vetëm me këtë motiv. Ai e bazoi betejën e tij tek fakti që Lulzim Basha mes tij dhe SHBA, zgjodhi SHBA, si interes të Partisë Demokratike.

  Beteja e Sali Berishës nuk nisi më 19 Maj kur SHBA e shpalli në Listë të Zezë. Nuk nisi as në Kuvendin e PD në Korrik, kur kandidatët duhet të shpreheshin mbi të ardhmen e PD pa Sali Berishën. Nisi pikërisht kur njeriu I parë brenda PD guxoi të thoshte “Ne duhet të jemi me SHBA”.

 11. Një lider i kohës së vjetër, i cili ka pasur shansin më shumë se kushdo të jetë një lider i dashur për të gjithë, por që e rrëzoi këtë mundësi. A nga paaftësia, a nga qëllimi, a nga konjukturat, këtë e vendos historia, Por fakt është se kur Sali Berisha pati një ngërç politik, rrezikoi të ardhmen e popullit të tij, duke e futur në kaos e përplasje civile, Duke minuar demokracinë, duke injektuar korrupsionin shtetëror si sistem , e penguar drejtësinë që merrte nismën të hetonte korrupsionin.

 12. Futini ne burg te gjithe kurvat mavi duke filluar nga palloshi.
  Keto kurva nuk kane t dendur ne te vjedhur .

 13. Pothuajse te gjitha PPP-te jane skandaloz ne menyren dhe ne shumat qe jane harxhuar perkundrejt produktit qe marrim , por ky i inceneratoreve mund te jete nje nga tenderat(PPP) me skndaloz qe mund te behej e me absurdi nga menyra sesa hashiqare qe eshte vjedhur . Nje shtet i tere i vene ne dispozicion te nje “koltuli” qe me “superinteligjencen” e tij gjunjezoi nje administrate te tere dhe “nenshtroi” shume ministra e poshteroi nje komb te tere me oferten e tij te pakerkuar . Mendoni se eshte aftesi e ketij “koktuli” ? JO . E gjith kjo “mesa in scena” eshte produkt i vetm nje njeriu , “ezmerit” te gjirokastres , i cili me bekimin e te gjatit tone e beri realitet kete skenar makaber per Shqipertaret . Kjo nuk eshte vjedhje por grabitje me dhune . Lind pyetja , si e marrin guximin te grabisin pa ju dridhur qerpiku ? Pse nuk kane frike nga ligji ? Edhe sot qe çdo gje eshte bere e dukshme si drita e diellit , prape nuk ju kercet as nga ligji e as nga populli , pse valle? Mire drejtesine e kane kapur per fyti , por ajo qe te bene pershtypje eshte se per popullin as nuk “pjerdhin” fare , biles nuk kane as me te voglen frike ?
  Kaq poshte kemi rene si popull saqe po lejojme me vetedije te plote te na trajtojne si kavie . E meritojme ne kete trajtim skandaloz nga nje grusht koktulash dhe hajduterish ? Absolutisht JO . A meriton qe kjo qeveri te ndeshkohet ne menyren me shembullore e brutale te mundeshme ? Absolutisht PO . Nese nuk ndeshkohen edhe kete radhe qe kane abuzuar ne menyren me infantile e fodulle te mundeshme , atehere keta nga ne jo e jo , por as nga Zoti nuk do te kene me frike . I duhet dhene zgjidhje nje here e mire . Si zgjidhet ?
  Ne dore e ke ti o popull , nese do prangat dhe skllaverimin atehere ul koken dhe nenshtrohu padronit tend politikan . Por nese do lirine dhe te drejtat e tua me elementare , nese do te ardhmen tende dhe te femijeve te tu , SOT eshte koha te reagosh e te kundershtosh me force . biles jep edhe jeten nese do te duhet . O sot o kurre .

 14. Komentuesit me lart:
  Jam dakord por ndeshkimi vjen me vote, dhe votuesit ne kete vend nuk jane vetem ato qe shesin voten per 50 euro, shumica jane perfituesit e PPP-ve.
  Keto perfitues/kompani qe ne shumicen e rasteve jane rilindas dhe oligarke qe sponsorizojne fushaten e Rames harxhojne shuma marramendese te parave te paklaruara dhe te perfituara nga tenderat e shtetit.
  Ne kete menyre Rama jo madatin e trete por edhe 5 mandate te tjere i ka siguruar tashme.
  Se dyti, gjithe lehjet masive te “anal-isteve” ne ekrane cdo nate jane te financuara nga qeveria dhe kompanite afer qeverise. Pra, votat jane te blera shumica: me jep vota te ju jap koncensione e tendera.
  Eshte i njejti sistem qe aplikon Putin ne Rusi.
  Se fundi, ikja masive e shqiptareve eshte pjese e strategjise se rilindjes per te larguar “te pabindurit” e sistemit qe ka ngritur. Pas Sirise e Afganistanit (qe jane ne lufte) ndersa Shqiperia ne gjendje jo lufte emigron masivisht.
  Nuk ka shprese me ne kete vend!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *