• |
ide | kryesore

Mbahet sot takimi i radhës në Tiranë i “Open Balkan”, Berisha ka njoftuar protestë kundër nismës

-Instant, Lajme, Të funditDitën e sotme dhe të nesërme do të zhvillohet në Tiranë takimi i radhës i Ballkanit të Hapur, me praninë e tre liderëve, kryeministrit Edi Rama, presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. 3 liderët do të zyrtarizojnë iniciativën që synon lëvizjen e lirë të njerëzve, mallrave, shërbime dhe kapitaleve duke nënshkruar 5 marrëveshje. Ekipeve të 3 vendeve do t’i bashkohet dhe komisioneri për zgjerim Oliver Varhely online, drejtori i Ceftes Emir Djikic, si dhe Majlinda Bregu si Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit rajonal.
Takimi i sotëm do të shoqërohet me protesta përpara kryeministrisë kundër nismës “Open Ballkan”. Ishte ish-kryeministri Sali Berisha që njoftoi dy ditë më parë këtë protestë në mbrojtje të interesit kombëtar.5 Comments

 1. Sipas dokumenteve të siguruar nga Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative, njëra nga llogaritë e biznesit të Flutura Kolës për Kola & Associates, u kreditua me 350 mijë euro brenda vetëm dhjetë muajve në 2008.

  Ajo fitoi 250 mijë euro të tjera nga kontrata të tjera biznesi përmes një llogarie tjetër personale brenda tri viteve.

  Shumë prej bizneseve morën leje dhe licenca nga qeveria, shpesh me firmën personale të Berishës, pasi patën punësuar studion Malltezi & Kola.

  Dokumentet bankare u sekuestruan si pjesë e një hetimi për pastrim parash mbi mikun kontrovers të Berishës, biznesmenin boshnjak Damir Fazlliç. Akuzat kundër tij u rrëzuan dhe Fazlliç vazhdon të deklarohet i pafajshëm.

  1. karakteri i tij provincial ku çdo gjë e merr personale dhe e lidhë me vetën, dhe nga ana tjetër mendësia e tij autoritare, ia bëjnë atij të pamundur të jetojë i qetë dhe pa pushtet edhe në vitet e pleqërisë. Me çdo kusht duhet t’i ngjajë liderit të tij shpirtëror, Enver Hoxhës, të vdes i pushtetshëm.

   Për pushtet, Saliu ka rrahur, ka shitur, ka vjedhur, ka vrarë, ka shkaktuar luftë civile, e çka jo tjetër.Shpellkare e maloke te salihut me vrap te rreshtoheni ne protesten e salihut ne ruajtjen e bythes se vet dhe familjes mafioze berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *