• |
ide | kryesore

Mediat serbe: Ekstremistët shqiptarë na dogjën flamurin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMediat serbe i kanë kushtuar një hapësirë të gjerë vizitës së Presidentit Aleksandër Vuçiç në Tiranë dhe protestës kundër nismës “Ballkani i hapur”.

Të gjitha mediat serbe kanë transmetuar pamjet e djegies së flamurit serb në kryeqytetin shqiptar.

Sipas “Kurir” kjo është bërë nga ekstremistët shqiptarë.

Më herët mediat kanë raportuar se protesta u mbajt nga Berisha i ndihmuar nga Haradinaj dhe Kurti. ©LAPSI.al

 2 Comments

  1. GJITHSESI HISTORIJA NUK KALON PA TREGUAR NATYREN E SAJ .DHE PADREJTESIJA NUK KALON PA CMIM PAQA VJEN ME DREJTESI HAK.MOS HUMBISNI TE ARDHMEN. thotë:

    Qe ta din mir serbet qe djegja e flamurit serb nuk eshte dashuri per serbet por urrejtje.nuk eshte fryt jete por vdekje.nuk eshte ndihmes por hakmarrje qe rrin e heshtur gati te shperthej ne permasa ekstreme sepse ka 1 shekull qe ekstremistet serb perdhunojn plackisin dhe bejn gjenocid mbi kombin shqiptare shqiptaret kan te drejt kjo ishte vetem nje mesazh kuptimi per ju qe me shqiptaret nuk keni siguri paqe qartesi gjalleri zgjillje as shpres perderi sa nuk kerkoni ndjes per 100vite barbari dhe tju ktheni hakun edhe shqiptaret kan te drejta liri na Zoti tyre si dhe ju. Njekohesisht eshte dhe mesazh i vyeshem por gjith ato aktor qe ne ballkan sollen problemin per interesat e tyre dhe gjoja po sjellin zgjillje po per interesat e tyre ku fjala zhfrytezim nuk zhduket interres padrejtesi po ashtu.vereni vath ne vesh te gjith veprimi eshte simbolik por mesazhi eshte i madh.duke ju len te kuptoni se shpetimi juaj vjen vetem me largim nga padrejtesija dhe mos urreni as shani tjeret duke qene ju shtytesit shkaku kryesor .rroni ju por kemi te drejt te jetojm dhe ne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *