• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Si u sulmua me armë kryeministri i Haitit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Një i vdekur dhe disa të plagosur. Ky është bilanci i një sulmi të armatosur kundër kryeministrit të Haitit, Ariel Henry.

Episodi ka ndodhur më 1 janar, në qytetin e Gonaives. Kryeministri dhe shoqëruesit e tij po largoheshin nga një kishë, ku sapo kishte përfunduar një festë e përvjetorit të pavarësisë, kur një bandë e armatosur hapi zjarr.

Ka pasur një përplasje me forcat e sigurisë dhe një person ka mbetur i vrarë. Kryeministri nuk pësoi lëndime. Pak kohë më parë u vra Presidenti i Haitit. ©LAPSI.al

https://www.youtube.com/watch?v=9xu5BZkKp_c


1 Comment

  1. E vrane sepse doli hapur kunder vaksinimit te popullit. ka prostituta me deshire qe prostituojn me kolonizatore por ka dhe burra shtetare qe nuk prostituojn me kolonizatore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *