• |
ide | kryesore

Omicron po përhapet më shpejt se Delta/ Identifikohen mbi 37 mijë raste të reja dhe 124 viktima në 24 orë në Indi

-Instant, Lajme, Planet


Omicron si në shumë vende në botë ka goditur edhe Indinë. Mjekët janë shprehur se ky mutacion i ri ka nxitur rritjen e infektimeve edhe për shkak të transmetueshmërisë së lartë.

Ministria e Shëndetësisë në Indi bëri me dije se gjatë 24 orëve janë identifikuar 37, 379 raste të reja dhe 124 viktima.

India është vendi i dytë me numrin më të lartë të infektuarve pas SHBA-së.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *