• |
ide | kryesore

Vocaj: Do padis Gazmend Bardhin për shpifje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Pasi sekretari i PD, Gazment Bardhi e akuzoi si personin që ka realizuar skenarin e fotos së grupit të zjarrit, ka ardhur reagimi në Opinion, i zv/drejtorit Tonin Vocaj.

“Dy ditë para protestës në komisariatin dixhital të Policisë së Shtetit. Me skenar me në krye Tonin Vocaj me lidhje miqësie dhe kriminale, mos më bëj zhurmuesin. Tonin Vocaj zv/drejtori me ish-zv.drejtor Agron Kuliçajn po ndërtonin një skenar për të përfshirë zyrtarë të PD. Informacionet ua kemi dhënë partnerëve ndërkombëtare. Këta persona kanë stisur një foto” – tha Bardhi.

Por Vocaj ka reaguar.

“Lidhur me deklaratat e Zotit Gazment Bardhi në emisionin tuaj, hedh poshtë me neveri të gjithë shpifjet dhe akuzat qe hedhin baltë mbi figurën time dhe atë të Policisë së Shtetit.

Kam 40 vite pa ndërprerje që jam pjesë e Policisë së Shtetit dhe gjatë gjithë karrierës time nuk kam qenë asnjëherë pjesë e inskenimeve dhe manipulimit të provave, por kam ushtruar detyrën time me devotshmëri dhe përgjegjshmëri vetëm në zbatim të ligjit. Pas këtyre akuzave, jam duke konsideruar me seriozitet një kallzim penal për shpifje ndaj zotit Bardhi” – thote Vocaj.


4 Comments

 1. Kurve ti polic barkderrrrr
  Kurve lavire kjo gazpordha.
  I ndershem dhe ne sherbim te ramkurvit me narkoshtet nuk behet!
  Hajdute
  Kriminele
  Drogaxhinj
  Perdhunues
  Gay te pangopur
  Rofte ripjellja e gonorrese anale.

 2. Një shfaqje të neveritëshme organizoi mbrëmë Fevziu, që tashmë po shfaqet hapur si një mbështetës i Ramës, me sulmet e pa principta ndaj sekretarit të PD, Gazment Bardhit.
  Nuk më kishte qëlluar asnjëherë të shihja një lloj të tillë ballafaqimi të një politikani me gazetarët, ku në të njejtën kohë i drejtoheshin pyetje , pa e lënë të përgjigjet.
  Pra thjeshtë dukej se ishte thirrur me qëllimin vetëm për ta diskretituar sikur paska qenë Bardhi që ka qeverisur në këto 9 vite e jo Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *