• |
ide | kryesore

Pfizer kërkon miratimin nga FDA për vaksinën e fëmijëve nga 6 muaj deri në 5 vjeç

-Instant, Lajme, PlanetPfizer ka njoftuar se ka kërkuar autorizim emergjent nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave për vaksinën e saj Covid-19 për fëmijët e moshës nga 6 muaj deri në 5 vjeç. Nëse miratohet, kjo do të ishte vaksina e parë në Shtetet e Bashkuara për këtë grupmoshë. Vaksina Pfizer e paraqitur në FDA do të ndjekë të njëjtën procedurë dhe nëse miratohet nga organi amerikan, më pas do t’i dorëzohet shkencëtarëve të EMA-s.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *