• |
ide | kryesore

Hetimi i ri, çanta dhe 20 mijë eurot që nuk u gjetën kurrë. E ëma e Panatanit: “Kërkoni dy eskortat që ishin atë ditë”

-Instant, Sport“Kërkoni dy eskortat që u ngjitën në dhomën e tij në mëngjesin që vdiq Marco.” Ky është apeli i Tonina Bellettit, nënës së Marco Pantanit, e cila u rikthye t’i treguar të vërtetën karabinierëve të njësisë hetimore të departamentit operacional të Rimini, në një pyetësor që zgjati tre orë e gjysmë. Ajo iu përgjigj të gjitha pyetjeve, i ofroi karabinierëve elementë të rinj dhe bëri një tjetër përmbledhje. Është hera e dytë në pak muaj që gruaja dëgjohet nga hetuesit, që nga hetimi i ri (i treti) për vdekjen e “Piratit” që ndodhi më 14 shkurt 2004 në rezidencën “Le Rose” në Rimini.

Siç raporton ‘Il Resto del Carlino’, dy vajzat ishin ngjitur në dhomën e Pantanit dhe, më pas, kanë zbritur të veshura me një pulovër jeshile dhe një çantë. E kishin takuar Markon? A kishte në cantë ndoshta ato 20,000 euro që Pirati kishte tërhequr, por që nuk u gjetën kurrë? Dyshime dhe pyetje që mbeten ende pa një përgjigje të caktuar.

Sipas asaj që rezultoi, Pantani vdiq nga një mbidozë droge, e cila i shkaktoi edemë pulmonare dhe cerebrale. Prokurori i Romagnas ka bërë tashmë dy hetime, herën e fundit në vitin 2015, duke arritur gjithmonë në të njëjtin përfundim.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *