• |
ide | kryesore

VIDEO/ Plas gallata me tavolinën e takimit Macron – Putin

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit


Takimi i tyre ishte ndër lajmet kryesore të medieve ndërkombëtare, sigurisht për shkak të rëndësisë së temës që ishin duke e diskutuar – shmangia e luftës në Ukrainë.

Megjithatë, dikush në rrjetet sociale u përkujdes që një hollësi të takimit mes presidentëve Emmanuel Macron të Francës dhe Vladimir Putin të Rusisë ta shndërronte në shaka.

Për këtë qëllim shërbeu tavolina me madhësi të jashtëzakonshme e Kremlinit, ku dy presidentët shihen në largësi prej disa metrash nga njëri-tjetri.

Përmes një montazhi të thjeshtë, në një video të shkurtër, Macroni dhe Putini duket sikur janë në një park të lodrave për fëmijë. ©LAPSI.al

https://twitter.com/xruiztru/status/1490949507332583427?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1490949507332583427%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Ftallje-epike-per-tavolinen-ku-putini-e-uli-macronin-ne-takim%2F


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *