• |
ide | kryesore

A u tërhoqën trupat ruse?! Vjen reagimi i parë nga Rusia: E mundëm Perëndimin pa asnjë të shtënë

-Instant, Arkiva, PlanetNdërsa Moska njofton se po tërheq disa trupa nga kufiri ukrainas, vjen dhe reagimi nga ministria e jashtme ruse, shkruan BBC.

Zëdhënësja Maria Zakharova shkroi në Telegram:

“15 shkurt 2022 do të hyjë në histori si dita kur dështoi propaganda e luftës perëndimore. Ata janë turpëruar dhe shkatërruar pa u gjuajtur asnjë e shtënë”.

Zyrtarët amerikanë të paidentifikuar u thanë gazetarëve javën e kaluar se një pushtim rus mund të ndodhë që sot.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *