• |
ide | kryesore

Lufta Rusi-Ukrainë/ Rrezikohet finalja e Champions-it

-Instant, Arkiva, SportFinalja e Champions League e këtij sezoni ishte vendosur të luhej më 29 maj në Shën Petersburg të Rusisë.

Por tensionet e javëve të fundit mes Rusisë dhe Ukrainës mund ta ndryshojnë këtë.

Raportohet se UEFA do të ndërhyjë për të përzgjedhur një stadium tjetër për të luajtur finalen e kampionëve.

Lexo më tej: Njohja e pavarësisë për rajonet separatiste, Putin i hap rrugë pushtimit të Ukrainës Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *