• |
ide | kryesore

Kosovë/ Tre të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 189 raste të reja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMinistria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 3 viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar 189 raste të reja me këtë virus.

Sot janë shëruar 247 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 219.749.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:
24 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 912 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.810.642 doza të vaksinës.
Deri më sot 814.749 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 96.873 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
Nga 2.628 testime, 189 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 247 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 219.749.
Në total numri i rasteve aktive është 2.996.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *