• |
ide | kryesore

Njeriu i Putinit bën kërcënimin e frikshëm: Me 500 bomba bërthamore shkatërrojmë SHBA dhe NATO-n

Arkiva, Syri i Lapsit


“Krye-propagandisti” i Vladimir Putin kërcënoi Perëndimin me shkatërrim bërthamor vetëm disa orë pasi lideri rus vendosi forcat e tij bërthamore në “gadishmëri”. 

Duke folur në televizionin kombëtar me një furi retorike anti-perëndimore, spikeri televiziv Dmitry Kiselyov u tha shikuesve:

“Nëndetëse tona mund të qëllojnë më shumë se 500 koka bërthamore.

Kjo do të garantonte shkatërrimin e SHBA-së dhe të gjitha vendeve të tjera të NATO-s.” 

“Në përputhje me parimin “Pse na duhet bota, nëse Rusia nuk është atje?” – tha Dmitry Kiselyov ndërsa dha edhe detaje si do i përdorte Rusia armët bërthamore.

“Armët bërthamore të Rusisë shpërndahen nga bombarduesit strategjikë më të shpejtë në botë.

“Kjo është pa përmendur as Forcat Raketore Strategjike Ruse. Potenciali bërthamor rus është më i fuqishmi në botë.

“Sot Triada jonë Bërthamore Ruse është në gatishmëri të lartë. Putin e paralajmëroi [Perëndimin]. Mos u përpiqni të trembni Rusinë.” – u shpreh krye-propagandisti i Putin. ©LAPSI.AL 


14 Comments

 1. Rusia u veteshkaterrua, ska nevoje SHBA dhe NATO te perlyeje duart fare , se imagjino po i perlyu. Ekonomia ruse po asgjesohet. Kosova me afer se kurre Natos. Nqs deri dje ndonje plake apo femije ne Kosove do i frikesohej luftes me Serbine, sot jo vetem qe ska frike por ka dhe nje deshire per nje lufte me ta, per ti lare hesapet njehere e mire,. Serbia doli pro-ruse me shume se kurre me pare(jo se sdihej, por tani i ra maska tek ata qe sdonin ta shihnin). Ju ruset,Me ukrainen, u armiqesuat pergjithmone. Kina do mendohet jo 2 here por 10 here para se te mbaje anen tuaj apo para se te shikoje Tajvanin nga dritarja,sepse kinezet pervec frikes, e dine qe ne te njejten situate qe do i priste edhe ata, kane per te humbur shume me shume (ekonomikisht dhe numer popullsie)se sa ruset. Kur deri dje Makroni dhe ndonje tjeter donin edhe te dilnin nga NATO,sot jo vetem qe as nuk behet fjale ai opsion,por Europa dhe SHBA u bashkuan me shume se kurre. Gjermanine qe Tramp me te drejte(por me arrogance dhe urdher)kerkonte ta detyronte te rriste buxhetin, sot pa qene nevoja fare as ti thuash, e rriti vete. Kush po fiton pra nga kjo lufte? Natyrisht qe jo ruset dhe serbet

  1. Me ate mendje rri ti se u vetshkarkua. Ti do e marresh vesh po do jeye vone. Ta dish tisi jane bere planet nuk flisje idiotsira

  2. Mire koke bole rus, por edhe bota ka ersenal nuklear dhe nuk do rrije duar kryq tu shohe juve kur ti hidhni ; Edhe ajo do ja u hedhe. E ç’duhet Rusia kur eshte bota o pallosh!?

  1. Si popull i bejm thirtje Diplomacis tek e cila besojm shume qe tr ulin tonet ne te miren ton e te femijeve tane., ju lutemi

 2. po pidhin e motres tende e shkatron , popull idiot qe kur kane lindur ,kur si zhduku gjenerali mac arthur pas luftes se dyte botrore ,qe tha ti hedhim ca bomba berthamore ketyre pisave, keta qenet dhe kinen bashke keshtu bota do ishte ne paqe.rrofte demokracia, poshte idiotet diktatore

 3. mos folni budallalliqe o kosovare se Kosova nuk do futet kurre ne NATO dhe nuk do njifet nga e gjithe bota Ska asnje vlere per NATO nje territor si kosova Ndertoi bazen bondstel per interesa te veta USA dhe shume shpejt do largohen nga Kosova pasi mbaroi misioni i saj

 4. Kriminela a keni ndonje vler te triumfoni mbi botet te nderoheni dhe rrespektoheni me mendime fjal vepra te dobishme per njerzit qe jetes i japin qartesi gjalleri siguri paqe shpres ose te pakten per vendin tuaj te rrisni mirqenjen se per industri baruti kan te gjith ..nese ju eshte merzit jeta vrisni veten esht me mir per ju te pakten te pafajshmit jetojn por mos harroni se padrejtesija te padrejtit nuk triumfojn padrejtesija eshte shah mat kunder lojtareve te vet.uroj me e lehta te mos perfundoni ne hag

 5. pordhe kane duhet te friksojne njerzit, po vete ku do shkojne te piçka e nones vetekur si zhduki gjenerali amerikan mac arthur ne vitin 1945

 6. Te na haje mutin ky te gjitheve. Pse paska ky 500 cope, ata te Natos nuk kane? Ata te gjithe kane edhe me shume se Rusia. Edhe Rusia do behej bythe per 1 ore. Dhe Putini e di mire kete. Vdekje Putinit, liri e demokraci Rusise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *