• |
ide | kryesore

Lukashenko mbështet Putinin/ Kërcënon Ukraina: Mund të nisim sulme raketore mbi Bjellorusinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Sekretari i Këshillit të Sigurimit të Ukrainës, Oleksiy Danilov, ka thënë se Ukraina mund të nisë një sulm raketor ndaj Bjellorusisë.

“Ky vendim i takon komandantit të përgjithshëm, Zelenskyt”, ka thënë Danilov.

Vlen të përmendet se Bjellorusia është rreshtuar krah Rusisë në këtë betejë. Ato kanë lejuar ushtrinë ruse, që të përdorë territorin e tyre si vend kalimi për të hyrë në Ukrainë. Madje, president i vendit Alexandër Lukashenko, ka thënë se nëse është e nevojshme, Bjellorusia është e gatshme të ndërhyjë në Ukrainë me ushtrinë e saj.


2 Comments

  1. Opa. ne fillim u percane Serbet dhe Malazezet (edhe si popull), Pastaj Serbet dhe sllavo-maqedonasit(si politike por fatkeqesisht jo si popuj), pastaj Ruset dhe Ukrainasit, aq sa Ukraina do behet edhe me anti-ruse se Polonia, dhe tani radha mes ukrainasve dhe Bjelloruseve. Gjynaf per serbet, qe mundohen me zor te bashkojne sllavet. U kane mbetur te sigurte ne anen e tyre 100% vetem ruset dhe populli maqedonas(jo politika, se sguxon). Nejse arritje per ta, se kane bashku shume tifo-grupe sllave , por vetem kaq. A mos valle ka gisht pak edhe aleati yne ne percarjn e tyre? Pa dyshim qe po. Dhe kjo edhe nje arsye qe ne shqiptaret te jemi pro-amerikan te perjetshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *