• |
ide | kryesore

Studenti pyet Ramën: Në 2018 the që jemi ngelës! Po tani çdo na quash varfanjakë apo pabuksa?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditTeksa studentët e Universitetit Bujqësor u ndalën përpara Ministrisë së Arsimit, një prej tyre iu është drejtuar kryeministrit të vendit duke thënë:

“Na tha në 2018 se kanë dalë disa student ngelës në protestë. Tani kam një pyetje për Edi Ramën, çfarë jemi varfanjakë, pabuksa, lapera apo ndonjë nga ato fjalët që na ke mësuar ti”, u shpreh ai me megafon.

Më pas vazhduan marshimin drejt qendrës së kryeqyteti, ku edhe vendosën të mbyllnin përkohësisht protestën për tu ribashkuar me qytetarët e tjerë, të cilët do mblidhen në Kryeministri në orën 17:00.

Ata kanë paralajmëruar se nuk do ndalen derisa të ulet çmimi stratosferik i naftës, si edhe e produkteve të tjera.5 Comments

 1. cfare do humbasim borxhet? jeten e skllaveruar ? deshperimin ?

  Ketu ka 30 vite qe luftohet per ekzitence.

  Hajdutet Veliaj dhe Rama e kane shitur kombin para se te fillonte lufta .

  Kur dikush punon nate e dite te te vjedhi djersen dhe gjakun, te te skllaveroje femijet me ato qe ka vjedhur nga ty , patjeter te qifsha luften.

  Te ekzekutohen politikisht ne burgje nje ore e me pare

 2. Socialist,mos u deshpero.Degjoje gazetarin Artur Zheji,se si e percakton kryeministrin,bile degjoje se cfare (idotlleqe) mollois cdo dite,shpesh edhe te Ngjeles.Gazetar,qe nuk njohin politiken,ka shume,per gazetare qe flasin per politiken,duke mos njohur fare,jane me pak,dhe ata i kryeson Zheji.Bile,ky jo vetem qe flet budallalleqe me oke,por mbahet dhe shume pompoz,sikur te ishte Kisingeri.24 Njuzi,sikur kerkon ta diskretitoje,qe e nxjerr cdo dite,ose ndofta nuk i shkon njeri tjeter,dhe Zheji,si i papune qe eshte,nxjerr buken e gojes.Shume lezues,i ndjekin Zhein dhe Ngjelen,vetem per qyfyret qe thone.Te dy jane miq te ngushte te Rames,por ky i fundit,i ka sikterrosur te dy,se i njeh shume mire,se sa i vlen lekura.Turpi i ka daale fare,sic thote populli,e kane ngrene me buke.Gjynah….

  1. TE DEGJOSH ZHEJIN DHE NGJELEN ZIHESH KAPS , PER TU FUT NE BURG I PATI ESHT SURRAT GERDALLA GOJ PESHKAQENI SALI BISHA PASTAJ TE GJITH ME RADH , I SHAJM KOT SE KETA KAN BASHK NATEN PIN BASHK DITEN SHAJN SE TE 4 PLEHRAT E PARTIVE NUK E DUZN AMERIKEN , POR NUK KAN CFAR TE BEJN , ASNJEHER NUK FUSIN NJERI TJETRIN NE BURG PO RIN E LEFIN SI QEN BASHKIE KOT QE POPULLI TE BESOJ , POR BESOJN ATA QE JU SHKOJN PAS JO TE GJITH , LOJA ESHT E TE 4 LRYETAREVE TE PARTIVE SE JU LEVERDIS RREMUJA .

 3. Mos prisni shume se Zheji ka tjeter zanat, ka studjuar artet, regjizure, por si shume artiste deshtake ne zanatin e tyre u be analist.

  Kjo fushe eshte edhe biznes per ata qe nuk jane gazetare. Radio-Televizioni Shqiptar si te tille e kujton nga koha kur Zhejin e kish drejtor, mik i Nanos.

 4. Cifti ne Surrel dhe horrat qe kane ne cirkun e tyre kane rrjepur kete popull te mjere!💩💩💩🤮 thotë:

  Zheji flet sipas Zarfit qe merr eshte nje kameleon!!Ndryshon ngjyren tonin dhe fytyren si I pafutyre qe eshte Per tjetrin (Ngjelen ose ngjala Idiot eshte pak)Thelbi eshte Se vendin e vodhen e SHITEN e shkatarruan keto MONSTRA !!!Asnjehere nuk eshte vone! Gjakpiresit e pensionisteve me 100$ ne muaj qe Madame Lindes nuk i dalin per te blere nje krem per te lyer …. ate qe nuk thuhet!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *