• |
ide | kryesore

Ndërpritet raundi i katërt i negociatave Rusi-Ukrainë

-Instant, Arkiva, Planet, Të funditMëngjensin e sotëm nisën bisedimet në raundin e katërt të negociatave Rusi-Ukrainë. Pak momente më parë, në përfundim të tyre, negociatori ukrainas Mykhailo Podoliak, tha se është marrë një “pauzë teknike” në bisedimet Ukrainë-Rusi deri nesër, të martën.

“Për punë shtesë në nëngrupet e punës dhe sqarimin e përcaktimeve individuale. Negociatat vazhdojnë,” tha Podoliak.

Më herët sot, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i përshkroi ato si bisedime të vështira.

Podoliak tha se raundi i katërt po mbahej praktikisht, jo personalisht, me ekipin negociues ukrainas në Kiev.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *