• |
ide | kryesore

Rama: Më dërguan SMS nga Brukseli nëse protestat mbështesin Rusinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama i shkuar edhe më tej fabulës së vjetër të armiqve të jashtëm në protestat që po mbahen kundër rritjes së çmimeve.

Në një bashkëbisedim me ndjekësit e tij në Facebook, Rama tha se këto tubime kanë krijuar shqetësim në Bruksel nëse ato janë në mbështetje të Rusisë. Rama lexoi edhe një SMS që sipas tij i kishte ardhur nga Brukseli, por pa e zbuluar kush ia kishte dërguar.

“Më ka ardhur një mesazh nga Brukseli ku thotë: “Po ndjekim me shqetësim zhvillimet në Tiranë, a keni informacion kush po qëndron pas këtyre protestave”.

Është legjitime t’i bëhet presion qeverisë që të veprojë në ndihmë të njerëzve, Shqipëria është pjesë e NATO-s, ndërkaq NATO është gati de fakto në luftë me Rusinë.

Kjo ka sjellë telashe, vështirësi. Kjo që po ndodh me çmimet mund të ketë vetëm fillimi dhe Rusia ka shpresë të madhe te protestat ekonomike nëpër vendet e NATO-s” – tha Rama që prej 2 dytësh po i fryn historisë së protestave të nxitura nga politika. ©LAPSI.al43 Comments

 1. Brukseli spo i dergon SMS Vucicit, kur i gjithe populli i tij del ne protesta pro ruse, dhe i dergoka liderit global, kur populli skllav i tij kerkone te drejten me elementare, buken e gojes. Ky sdi as me rrejte, Ose e paska kapur nje frike e madhe, dhe prandaj qenka terbuar

  1. Eshte kurdisur sepse ka marre suport si nga kurvat plake te Brukselit ashtu dhe ballokumet e shpifura te rr. Elbasanit! Ndaj dhe eshte leshuar si qen i terbuar. Do ti vije ketij dhe atyre larove qe ka nga pas ora. Sic i erdhi atyre qe zhvaten kete popull nga 28 ne 39 apo 45 ne 91, apo 92 ne 97 apo ne 2005 e tehu ne 2013. Ky fare burre mut shteti krekoset si zagar por durimi do ti soset miletit dhe vigani popull do ta fshije edhe kete hale qe na mbiu ne mes te Tiranes.

 2. E tmerrshme se ca eshte en gjendje te beje Edi Rama. U thote evropianeve dhe amerikaneve qe populli im eshte pro rus prandaj me mbeshtesni mua qe jam anti rus. Te njejten gje qe ben Vucici ne Beograd. Koordinim perfekt mes tyre

  1. Ky eshte ne gjendje te mare naten,, gjithe sufllaqexhinjet e patronazhistet,e ti pajise me parrulla pro rusise e ti dergoj filmimet ne Bruksel.te njejten gje beri me ate kurven e atij mutit te vogel nga kavaja.u alarmua Brukseli se i kishin care barkun nje kurve komuniste e ja kishin hedhur dobicin ne kanal.apo ruci ne prag te heqjes se vizave,tundte ne parlament pasaportat shqiptare e u thoshte brukselit se jane fallco.

 3. HAHAHAHAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  DO TE SHPETOJE BYTHEN DHE I SHPIK VET DHE NA THOTE SE E KA PYT EUROPA .
  KY PASKA QENE KOKRRA E KA*IT DHE NE E KEMI MBAJT PER KAQ VITE NE PUSHTET
  IDIOT , IK ME TE MIRA .

 4. A ka noi mendje ndritur te na shpjegoje lidhjen mes protestes per buke dhe luftes 10 mije KM larg ???

  Shejtan budallai, po perpiqet me e rrotullu sipas humorit te zones se pare operative…
  Hec se ca kaqola do e hane

 5. Sa banal njeri. Hiq monopolet dhe bien cmimet. Nje dor oligarkesh zhvasin gjith popullin. Dhe ti qe si i majt i karit tim, je vegel e tyre, ti i majt qe mburresh me mungesen e sindikatave. Ti dhe as i majt as i djatht, je kolltukofag karagjoz, nje autokratuc provincial.

 6. Ne itali ka ndaluar transporti neper gjithe rruget derisa qeveria nuk mori masa dhe nuk pyeti njeri nese populli eshte pro-rus. Ky kujton se tallet me me njerezit..sa qesharak provincial

 7. Hahhahha o te qifsha robt o pleher muti. Po me ke kujton se flet o robshkerdhyer, se jane te gjithe patronazhista e komunista????

  Thuaji “vetes tende qe te pyeti nga Brukseli” qe protestat nuk mbeshtesin Rusine por mbeshtesin shqiptaret e Shqiperine duke protestuar per te drejtat e tyre, per dinjitetin e tyre dhe po protestojne kunder nje tirani, nje kapo karteli.

  1. Nuk ka faj. Ia ka derguar ai pseudoanalisti, Iliri prej Burrelit, nga droga qe ka perdorur, i eshte dukur Burreli Bruksel.

 8. Edhe Enveri do argetohej me keto idjotlleqe qe mendja jote e semure (bipolare) eshte ne gjendje te shpike
  Sa popull fatkeq dhe idjot jemi qe e hame gjithnje sapunin per djathe.

 9. Sa diversion i ult. Kjo nuk eshte e vertet se te gjithe e dine qe njerzit e lire protestojne kndra qeverisjes. Por dhe nese eshte e vertet i thuaj atyre pederastave te Brukselit qe te kane lene prapa dere keta 9 vjet mos hani mut shume se ata i qeverise tjeter kush.

 10. “Rama: Më dërguan SMS nga Brukseli nëse protestat mbështesin Rusinë”

  🙂 🙂 🙂

  Luftoje armikun e brendshëm Edi, luftoje, ne bashkpunim me miqtë përtej detit, aty flen lepuri.

  1. Po kush te pyeti o pederast, ndonje tjeter pederast nga ata te listes Sorros?
   Pastaj, kaq shume merak e paskan ata te Brukselit se mos destabilizohet ky vendi i super fuqishem ekonomikisht e ushtarakisht dhe psstaj vihet ne rrezik gjithe bota, se fundja ti me Xhacken e Peleshin jeni garancia e perendimit.
   Paguaj pak me shume e merr mall te mire, mos merr nga ky i perzieri se flet budallalliqe. Debil.

 11. Per nje moment, e zeme, e zeme

  Ashtu kot po them, sa per muhabet

  E zeme po them

  Se eshte e vertete qe i ka ardh sms nga brukseli

  E zeme

  Po pastaj, na plasi kuklla ??!!

 12. Neser fute shikun dhe aresto 2 a 3 vet e thuaj punonin per logari te rusit
  Ul çmimet se nuk i ha njeri keto PSIKOPAT TI E ATA QE TE VOTOIN TY ,PLERA.

  1. Eshte kurdisur sepse ka marre suport si nga kurvat plake te Brukselit ashtu dhe ballokumet e shpifura te rr. Elbasanit! Ndaj dhe eshte leshuar si qen i terbuar. Do ti vije ketij dhe atyre larove qe ka nga pas ora. Sic i erdhi atyre qe zhvaten kete popull nga 28 ne 39 apo 45 ne 91, apo 92 ne 97 apo ne 2005 e tehu ne 2013. Ky fare burre mut shteti krekoset si zagar por durimi do ti soset miletit dhe vigani popull do ta fshije edhe kete hale qe na mbiu ne mes te Tiranes.

 13. si te tha mos i jep me buk vaj e shumte tjera +nafta se jan nga moska po meri nga vllau jot vuciccc qe te duket si miku i mir ne dit te veshtira aman mos djl me tv se po na tremb e femijet idjot

  1. Brukseli ?
   Kur ka pyt për ne Brukseli?
   Mbaroi filmi me ndërkombëtare
   Ka fillu dokumentari.
   Aty jane ngrita të gjithe te varfërit që
   Si i del rroga për buke thatë.

   Si se kanë pyt për malumen
   Stambolli digjet kurva krihet

 14. Problemi jon eshte qe asnje nga sundimtaret tan spagun per ate qe ben. Zogu tradhetar dhe ja hodhi bythes me gjith pasuri. Enveri dhe Ramizi diktator dhe ja hodhen bythes te dy. Sala beri 97 dhe ja akoma verdall ma i fort se kurr. Tosi hajdut dhe jet rehati, Po ashtu dhe Likja. Per Bashen as ja vlen me fol. Edhe Ram poturrja gjen e ben.

 15. Ne Bruksel ka patur dhe ka emigracion te vjeter pa shkolle e formim dhe nga emigracioni i 30 viteve jane te paket qe kane stufjuar ne shkolla te mira e punojne si intelektuale te mirefillte. Siguridht jo per teologji si ish ministri i jashtem i Rames…
  Shume te rralle jane ata nga Kosova se kane qene te detyruar vetem te punojne per te ndihmuar familjet ne Kosove.

  Mesazhi per Ramen vjen nga shqiptaret e Kosoves te frikesuar per nderhyrje serbe serish, ose ndonje mik i Batonit, se kete mesazh, por me fjalet e tij, e tha tek Fevziu sikur njoftonte per bombe berthamore.

 16. Mimi Kodheli qe mbyllte radaret qe te kalonte droga e narkoshtetit me ne krye Edi Rama dhe ministre mbrojte Mimi Kodhel !!I din Brukseli keto!!! thotë:

  GENJESHTAR ,HAJDUT , KRIMINEL, DROGMEN ,KALBESIRE E Te tjera pa mbarim

 17. Mimi Kodheli dhe Edi Rama punojne per rusine duke helmuar Europen me drogen qe conin duke bashkepunuar bashke !Dhe tani dalin qe Po mbrojne Europen (kamiona me kokaine qe hynin nga doganat qe gjoja i inspektonte ai I niste Mimi Kodheli duke mbyllur radaret !!!Ptyyyuu qelbesira!

 18. Mimi Kodheli dhe Edi Rama punojne per rusine duke helmuar Europen me drogen qe conin duke bashkepunuar bashke !Dhe tani dalin qe Po mbrojne Europen (kamiona me kokaine qe hynin nga doganat qe gjoja i inspektonte ai I niste Mimi Kodheli duke mbyllur radaret !!!Ptyyyuu qelbesira!

 19. e dine te gjithe shqiptaret se Salih Berisha eshte agjent serb dhe kete e ka vertetuar ne 30 vjet qe merr pjese ne politike Ilir Meta eshte i paguar nga Rusia dhe kjo do vertetohet shume shpejt ,me tu larguar nga zyra e presidentit Rusia ka 20 vjet qe derdh shuma te medha per te blere politikane ,gazetare nga Europa Lindore dhe keta ne shqiperi i ke me shumice Futju karin ne bythe o Edi Rama te gjithe ketyre bythqireve dhe atyre qe i mbeshtetin nuk behen njerez maloket dhe katunaret si Salih Berisha e Ilir Meta

  1. 00:38 ty ta ka futur e pelqyer… fshatari rama, duke perdor fjalorin e botekuptimit tend nga surreli shkoj ne france po kafshe mbeti. Respekt per te gjith ngado qe jan se njeriun e ben puna e vepra e jo prejardhja

 20. …edhe batoni kshu tha: miqte nga NATO me pyesin pse keto protesta ne shqiperi, perkrahin rusine? kam merak ca do te thote Taulanti (miqte nga OPEC, OBSH apo UNHCR?)

 21. O Ramsi, po boll mer l… se se ke pronen tende kete vend. Do te vi dita, se sdo rrish gjithe jeten e pushtet.
  NATO, ty nuk te llogarit!!

 22. Te them se kete SMS,mund t’ja kete nisur Zahoja,nuk e besoj.Me shume mundesi,ka t’ja kete derguar djali i…. Gregu,sepse pak dite me pare,ai ka shkrujt nja dy mesazhe,qe vetem ai mund t’i deshifroje ,por qe te lene nje pershtypje te hidhet,se dardha bie nen dardhe,por ne kete rast,ne formen e nje kastraveci-importi…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *