• |
ide | kryesore

Rusia i kërkoi armë për luftën në Ukrainë, reagon Kina

-Instant, Lajme, PlanetKina e mohon se Rusia i ka kërkuar ndihmë ushtarake.

Lajmet dolën brenda natës dhe thuhej se Rusia i kishte kërkuar Kinës armë dhe ndihmë financiare pas pushtimit të Ukrainës.

Më herët, ambasada e Kinës në Uashington tha se nuk mund t’i konfirmonte këto pretendime, duke shtuar se mbështet të gjitha përpjekjet drejt një zgjidhjeje paqësore të krizës.

Por tani, një zëdhënës i ministrisë së jashtme kineze ka pretenduar se këto pohime janë “dezinformata” që vijnë nga SHBA.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *