• |
ide | kryesore

Gripi i shpendëve/ Mbi 100 mijë pula të ngordhura në Durrës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNumri i pulave të ngordhura në Durrës ka shkuar në 100 mijë pas rastit të parë me gripin e shpendëve.

Deri më tani thuhet se asnjë institucion nuk është paraqitur për të vijuar me procedurat për pulat e ngordhura.

Ato vijojnë të qëndrojnë të grumbulluara në ambientet e bizneseve përkatëse.

Autoritetet sugjerojnë që mishi i pulës të gatuhen në temperatura mbi 70°C dhe vezët po ashtu të jenë të mirëgatuara.

Kujtojmë se sot Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural njoftoi se në Durrës u konfirmua rasti i gripit të shpendëve.5 Comments

 1. Per patronazhistat ska mo kofsha ene krah pule ee ??? A ju qift ndragheta e Nikut zdroms dhe serbi i open ballkonit ropt …….

 2. pritet konference shtypi e Edi Rames ku do provoje me ze dhe figure

  se si sali berisha dhe ilir meta,

  shkuan naten ke pularia, me urdher te putinit, dhe helmuan cdo pule 1 per 1…

  njoni i kapte dhe i mbante, tjetri i merrte vezet para se ti helmonin…

  te gjitha vezet, kta te dy do ti bllokojne, per te rritur artificialisht cmimin e vezes ne treg

  e gjithe kjo video u regjistrua nga agjentet e CIA-s ne terren, spartak ngjala dhe te informatorit te FBI, frrok çupja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *