• |
ide | kryesore

Gripi i shpendëve në Durrës, Kosova ndalon importin nga zona e infektimit

-Instant, Lajme, Të funditKosova ka ndaluar importin e shpendëve nga Shqipëria. Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka njoftuar se ka marrë vendim për masat e ndalesës së importit të shpendëve të gjalla nga zona e infektimit pas paraqitjes së gripit të shpezëve në Shqipëri. Situata është alarmante në Durrës, ku kanë ngordhur afro 1 milion pula.

Mësohet se është ngritur pikë kontrolli veterinare në kufi ku AUV njofton se do të ketë mbikqyrje të detajuar të importeve të ngarkesave me shpendë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *