• |
ide | kryesore

Ushqimet që merr me vete çdo ditë një ushtar ukrainas

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ushtarët ukrainas janë duke përfituar nga avantazhi i tyre si vendas. Qytetarët u ofrojnë biskota dhe ëmbëlsira. Armiku i tyre nuk ka një fat të tillë. Ka pasur raporte të trupave ruse duke plaçkitur dhe duke kërkuar ushqime. Fshatarët pranë Kharkiv ankohen se pulat dhe prodhimet e grumbulluara në shtëpi u janë vjedhur.

Ka bërë xhiron një video e xhiruar në një kuzhine të kapur të ushtrisë ruse ku shihen qepë dhe patate. Ndërsa në rrjetet sociale janë publikuar foto të ushqimeve të konservuara që kanë datën e skadencës të vitit 2015.

Një gazetar i BBC që ka shkuar në front thotë se kur takoi ushtarët ukrainas u kërkoi të shohë se çfarë ushqimesh kanë me vete. Komandanti i togës i dhuroi gazetarit të BBC një paketë me racione ditore.

Brenda sipas tij kishte 17 gjëra të ndryshme: qull gruri me mish viçi; supë me oriz dhe mish; çomlek; pulë me perime; mish derri me perime; patatina; biskota; qese çaji; kafe; pije, rrush i zi pa fara; mjaltë; sheqer; piper i zi; çamçakëz; bar me çokollatë të zezë; lugë plastike; peceta të lagura. ©LAPSI.al


5 Comments

 1. Rusë muxhikë binj kurvash të nënshtruara!!
  Boll e kanë patate dhe praso.
  Shpresojmë të ngordhin sa më shumë nga këta bastatdët barkthatë të putin pederastit pervers.

  1. Po ca jane keto artikuj propagande bajate mer i qr- ushtaret ukraines hane biskota kurse ushtaret ruse s’e kane kete fat😀😂😂. Ata “ushtaret e pangrene” i kane fut ne morsete batalionin Azov dhe po jua shtregojne lakun cdo dite e me shume, ju thoni ushtaret ukraines hane biskota😂.

   A ka dal noj gjyshe ukrainase perseri qe te helmoje nja 2500 ushtare rus me torte me helm apo e kane marre vesh ruset kete truk e se hane me kete tek ?🤪

 2. Në fund të fundit, ajo parti nuk i duhet për të fituar, por për tu mbrojtur. Ndaj nuk ka rëndësi sa e madhe është, por sa e gatshme të vdes bashkë me të.

  Dhe për tu ndjerë kryetar, është rikthyer tek një miting i 12 Dhjetorit, ku është ndjerë fitimtar pasi ka lexuar një listë me dënime për armiqtë e vet. Përjashtimi i armiqve, është e vetmja gjë që I shijon pas 30 vitesh në politik. Lëreni të kënaqet, se në këtë pik është i sinqertë!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *