• |
ide | kryesore

Dalin emailet/Djali i presidentit Biden drejton laboratorët e armëve biologjike në Ukrainë

-Instant, KryesoreEmri i djalit të presidentit amerikan, Joe Biden ka dalë sërish në skenë këto ditë kësaj here i akuzuar nga zëdhënësi i Kremlinit. Hunter Biden u akuzua nga Dmitri Peskov se është i përfshirë në menaxhimin e laboratorëve të zhvillimit të armëve kimike në Ukrainë, (veçanërisht antraksin), së bashku me miliarderin George Soros. Peskov u shpreh se Rusia do të kërkojë shpjegime për përfshirjen e mundshme të Hunter Biden në këto laboratorë.

Sipas britanikes Daily Mail, akuzat e Moskës ndaj Hunter Biden vërtetohen në disa emaile që gjenden në kompjuterin e djalit të presidentit të Shteteve të Bashkuara. Emailet që Daily Mail publikon në faqen e saj zbulojnë rolin e djalit të presidentit në sigurimin e miliona dollarë fonde për Metabiota, një kompani e specializuar në kërkimin e sëmundjeve që shkaktojnë pandemi dhe që më pas mund të përdoren si armë. Emailet shpjegojnë se Hunter Biden e prezantoi Metabiota-n me një kompani ukrainase të gazit, Burisma, për një “projekt shkencor” lidhur me laboratorët e biosigurisë në Ukrainë.

Në këto email-e pasqyrohet qartë sesi Hunter dhe kolegët e tij diskutojnë me emocion për monitorimin e të dhënave mjekësore nga kompania dhe si kjo mund të bëhet një mjet thelbësor për qeveritë dhe kompanitë që kërkojnë të dallojnë shpërthimet e sëmundjeve infektive. Emailet tregojnë se Hunter ishte gjithashtu veçanërisht i përfshirë në operacionet e Metabiota në Ukrainë.

Aktiviteti i Hunter Biden kishte rënë në sy të një ish-oficeri të CIAs.

“Babai i tij ishte zv.president i SHBA ndërsa Hunter anëtar bordi i një kompanie të dyshimtë gazi në Ukrainë dhe gjithashtu i lidhur me kërkime bio-ushtarake,” tha Sam Faddis për të përditshmen britanike Daily Mail.

“Sigurisht që Rusia mund të përfitojë nga një propagandë e tillë, por kjo nuk ndryshon faktin se këtu ka diçka që nuk shkon”, shton hetuesi.

Pak ditë më parë New York Times konfirmoi se përmbajtja e laptopit që i përket djalit të presidentit është autentike. Ky PC, të cilin djali i Biden e la në një dyqan riparimi në Delaware në vitin 2019, përmbante një sërë emailesh në lidhje me aktivitetet e tij të biznesit me kompani të ndryshme, përfshirë Burisma-n.

Gjatë fushatës presidenciale 2020, republikanët akuzuan Joe Biden për formësimin e politikës së jashtme të SHBA-së në Ukrainë në shërbim të interesave të djalit të tij. ©Lapsi.al

 

 74 Comments

 1. hahahaha ja pra qe krisma paska patur. Vriten ukrainasit e shkrete per Hunter drogaxhiun, Zelenskin kllownin e Kolomoysk-it dhe per qelbsinlleqet me viruse e patogjene qe benin.

   1. Une sjam ndytesi e Putinit dhe as e Bidenit o krriç. Pikerisht, ate keshillen lexo e informohu duhet te besh per vete o kar me zile. Po pe vetem perkthimet e CNN te Top Chenefi, normal Putini eshte i keqi i vetem ne kete mes. Lexo e informohu dhe nga mediat ndryshe, shife e kuptoje te dyja anet e medaljes dhe do e kuptosh sa gomar ke qene dhe ishe. Tung palle cari😜

  1. ukrainasitKush është burimi i këtij “lajmi” që po ju servir Lapsi shqiptarëve ?
   Zëdhënësi i Putinit.
   Po aq i besueshëm sa lajmi që Putini pretendon se “operacioni” i tij në Ukrainë, është çlirimi i ukrainasve nga qeveria “naziste” e izraelito-ukrainasit Zelensky.
   Komunistët çdo luftë kundër diktatorëve kriminelë të vëndeve komuniste. e etiketojnë si luftë kundër fashizmit e nazizmit.

   1. Titulli më i saktë e më realist për këtë lajm, duhet të ishte :
    “Putini akuzon “imperializmin amerikan” se po sulmon Rusinë me armë kimike”

    1. Ose Amerika Akuzon Socialimpetlializimin Sovjetik qe po Sulmon ukrainen nderkoje qe ka 20 vjet duke vrare dhe prere ne Irak

  2. Ky artikull na tregone fetyren e vertet të( Gazetarve) si Andi Bushati me shoke dhe dhe politikanve hajduta keta nuke e paskan me Ambasadoren e nderume Yuri Kime thotë:

   Ky artikull na tergone fetyren e vertet se kushe jane. Sali Berisha, ilir Meta dhe Edi Rama me shoke dhe të atyre që i përkrahin. Ky artikull na tregone se për kë punone ( gazetare) si Andi Bushati me shoke. Pra keta nuke e paskan me Ambasadoren e nderume Yuri Kime, por me Ameriken. Ju jeni mberturina anti Perdimore anti Shqiptare dhe anti demokratike. Ju jeni pro Ruse pro lindore komunista dhe ekstremist hajdute dhe islamike

 2. Lapsi e para na tregoni cfare do me thene “formësimin e politikës” se me duket shume idiote si fraze. E dyta, nuk di sa dini anglisht ju, por behet fjale per e-mail vitin 2014. Ku eshte qellimi i lapsit apo te thote qe ruset kane te drejte te sulmojne ukrainen dhe Biden po mbron ukrainen sepse biri i tij ka interesa duke permendur e-mail te propagandes se putin qe ne vitin 2014? Eshte artikull driteshkurter qe merret si kodra pas bregut me nje shkrim “komplotist” te shume koheve me pare..Stupid

   1. Lexoji gazetat mire o kar me te gjitha rrotat, behet fjale per e-mail 2014, or ti i komplotit tallkarist te putin.

   2. Salibanet jan te gatshem. Te hedhin posht dhe zotin. Vetem saliu mos te preket.
    Kan shkar fare, jan ne kulmin e dëshpërimit.
    Fali o zot se nuk din se c bejn. Aq e kan trurin. Se kan fajin ata. E ka ai, qe u ka shkerdhyer trut.

    1. Kush flet per zot mer aman ju qe rrafshuat kisha e xhami e te rrasnit ne burg po te faleshe apo te kendoje noj sure🙈.

   3. Kur ishim ne tetvjecare. Ne mengjes, 20 min para se te fillonte mesimi. Mesuesja kujdestare, conte dike prej nesh qe te lexonte nga nje artikull gazete.
    Nje mengjes me ra halli mua ta lexoja para klases.
    Titulli— LOJRAT E PREFERUARA, TE FEMIJVE TE PASUR KAPITALIST.
    Permbajtja–Femijet e te pasurve ne amerik. Kur duan te defrehen, u hypin avionve qe i kan bler nga shfrytezimi i te varferve. I mbushin avionet me granata dore. Dhe i hedhin nga lart neper lagjet e varfera.

    O Bushat… Po pse jan kaq te flliqur keta kapitalistet??????

 3. Per sufllaqet e sorrosit fajin e ka putini..asgje me pa ketu.
  Ja qufsha jeten sma merrte nanjiher mendja se do mbrosha putinin apo ruset, por vetem tja shkerdheje rrobt ktyre bythqireve te wef dhe sorros e ka hallall. Keta maskarenj eshte per ti var neper shtylla.

  1. O ti qe pa pritur u bere putinist.
   Mos u cudit, se dhe ata qe u ben komunist keshtu papritur u ben.
   Mos e ca trapin se je ne rrugen e duhur, je drejt socializmit. Dhe pastaj drejt rrotkarizimit. Lume si ti.

   1. Po te flasesh kunder sorrosit dhe wef qenke komunist tani???
    Po ti mer toc kuklle qe te vjen keq per sorros e per wef ca karin je?
    Je nje budalla i nevojshem qe mezi po pret te mos kesh asgje por do jesh “i lumtur”…edhe sufllaqen do ta marin mer rrotkari

 4. Perfundimisht, port-hale. E sponsorizuar nga sllavet. Antiamerikanizem i hapur.
  Do ja degjoni krismen dhe llapsit.
  Njerez hapni syt dhe veshet. Po ju perdorin.

 5. Artikull i 2014. Po serviret si i sotcem.
  Nipi, po kujton me nostalgji gazeten e hysnyut, zeri i popullit.
  Njerzit kujtojn se ketu lexojn kundra komunistve. Po qenka e kunderta.

 6. Shumë mirë lapsi qe i botoni keto ndyrësitë e disa individëve të korruptuar amerikane e perëndimore, te gjitha te vërteta. Ka rreth 30 laboratore vdekjeprurës biologjik në Ukrainë, pa përmendur këtu korrupsionin sheshit atje. Por ka edhe të tjera.

  P.S. Te rrimë shtrembër e të flasim drejt, këtu rusi ka te drejtë. Kur te vij puna tek Serbia, do t’i numërojmë te gjitha si rusit edhe serbit. Të paanshëm në gjithçka.

 7. Ju dylberet mavi beni mire te lexoni dhe ndonje lajm pertej oqeanit se zute ndryshk me Mero Gelbazen. New York Time qe eshte gazeta me pro Demokrateve ne amerike e pranoi dhe ne amerike po hapet investigim per kete ceshtje . Boll bete “proamerikanin” se nuk dini si lidhet gomari

 8. mos botoni gomarlliqe qe ju bejne me qesharak se sa jeni o Lapsi i thyer!Jetoj ne Amerike dhe nuk ka ndonje lajm per kete gje Jane vetem redneck-et e Trump qe perhapin lajme te tilla Sido qe te jete puna heroit tuaj Salih Malokut nuk do ti hiqet non grata kurre

   1. Atje ku lan pjatat ai/ajo nuk flet njeri per miellaxhiun Hunter. Prandaj i falet. Fox Nation ka kaq kohe qe flet per Hunter shkerdhelen ai/ajo trapi nga Chihuahuan Desert me siper thote nuk ka ndonje lajm.

  1. Washington Post nuk eshte i rednekeve te Trampit por i bythqireve si puna jote. Lexoje ne Washington post e ke o shoku komunist me green card.

 9. Saliu ka then, se do e heqi. Me pak sapun rrogozhine, pak sapun enesh, dhe nje doz ilac rrobash. Dhe iku.
  Pse hedh panik ti zoterriiii.
  Pse nuk e beson doktorin ti?
  A ka genjyer ndinjeher ai? Kurr Kurr, mos thuaj kurr.
  Keshtu pra.
  Hajt tungjatjeta.

 10. Nuk i kuptoj komentuesit e mesiperm se perse e lidhin fatin e djalit te Biden me politiken Shqiptare, a thu se po mbrojne Ramen nga Saliu.

  Nuk shoh dhe ndonje tragjedi ose paudhesi nese Amerikanet krijojne labe researchi ne Ukraine per te pare dhe studiuar (e cila ka qene nje nga qendrat kryesore te armatimin te BRSS ) mund te u jete dashur dhe per te pare se me cfare lloje armatimi biologjik ka trasheguar Rusia.

  Problemi eshte se kane gjetur njeriun e gabuar, me ate varesi droge e probleme korrupsioni qe ka patur kush e di sa budallalleqe dhe gomarlleqe ka bere qe presin per tu zbuluar.

  ps: labet biowepon behen ne vende super te izoluara dhe larga banesava e nuk behen ne vende jostabel si Ukraina ku gjysma e popullsise eshte ruse dhe gelon nga agjentet e FSB

  1. Dikur, ne nje interviste, Henri Kisinger eshte shprehur se te kesh armik ameriken, eshte shume e rrezikshme, ta kesh mik, eshte fatale.

  2. Lapsi, nje nga portalet antiamerikane, perkrahes i zjarrte i non grates Sali Berisha dhe i dumbabisteve te tij po pasqyron lajmin qe diskriditon familjen Biden me qellimin e vetem te ringreje familjen Berisha. Zoti e bekofte Ameriken dhe Shqiperine dhe e ruajte nga fara e keqe berishiste, rilindeso-patrona, histe dhe LSI – ste

 11. Naskë Afezolli ka folur për marrëveshjen që Shqipëria ka bërë më TAP-in. Afezolli shprehet se në Shqipëri kalon TAP dhe se ne nuk përfitojmë gaz prej tij. Për shkak të marrëveshjes që është firmosur nga pala shqiptare. Kjo marrëveshje e la Shqipërinë pa asnjë përfitim.Bravo lapsi i bushatit nje media ne sherbim te plote te antiamerikanizmit qe e perfaqeson salihu,ky kriminel qe ka bere dhe marveshjen me TAP per gaz,gezohuni shpellkare

 12. Berishizmi përfaqëson përpjekjen individuale për krijimin e një partie politike për t’i shërbyer ngjitjes në pushtet të një individi dhe, pastaj, përdorimin e asaj partie politike kryesisht për interesat politike, dhe jo vetëm, të atij individi, sipas parimit të përsëritur të vetë Sali Berishës se “Pas meje u bëftë kiameti” dhe se “Me familjen dhe veten time nuk vë PD-në dhe asgjë tjetër”.

  Jo vetëm Berisha, por edhe bërthama e “elitës” politike partiake që i vjen rrotull dhe i bën fresk janë individë politikë të sprovuar dhe të diskredituar.

 13. Arsyeja e vetme e atij sulmi, është pikërisht mesazhi ndaj Xhemal Bushatit, i cili kohët e fundit ka mbajtur qëndrime të qarta politike, të cilat kanë qenë në krah të kundërt me qëndrimet e “Shtëpisë së Lirisë”, Foltores dhe Sali Berishës…Ja dhe ky VK,vari karin ne qafe ketij dhe ky eshte i lumtur ne jete

 14. Loja e ndyre amerikane ka kohe qe luhet dhe aktori eshte djali i biden ne ukraine. Urojme nje fitore sa me te shpejte te putin dhe rusise edhe pse shume njerez nuk jane ne gjendje ta kuptojne si pasoje e propagandes. Fitorja e rusise do jete fitore per njerezimin. Humbja e rusise do sjelli shkaterrime masive dhe miliarda te vdekur, por kur ta kuptojne ata qe mbrojne ameriken do jete shume vone edhe pse informacioni qe kane tani eshte komplet fallco.

   1. Duket qarte qe se ke haberin dhe je si kooperativistet qe bertisnin parti enver pa ditur se cfare nddohte neper bote. Informacioni eshte 99 % i manipuluar tani ashtu sic ndodhi ne fillim me luften ne irak, libi e siri ku te gjithe pretendonin se dinin dhe ne fund doli ndryshe. Por edhe atje besoj nuk ke kuptuar asgje.

 15. PD ka rënë në dorë të shoferit. Kur isha kryeredaktor i RD-së, atë e kisha shofer, të shoqen e kisha financiare. Ai ishte shofer i PD-së, rrinte aty për shkak të së shoqes. Ishte një njeri dru me pre, krejt i pakultivuar, ai është gjyqtari që vendos për PD.shpellkare masturbohuni deri diten qedo flase gjykata e Apelit,se pastaj do shkoni nga keni ardhur o kumunistet e fundit serb te salihut

 16. Ethem fisqir Lalaj ste del e keqja e shkopit te gomes qe te futen policet e Saliut ne 96. Prandaj i quan shpellkar se ta kane bere biren e bythes sa nje shpelle

 17. O ndyrsira! O agjente e sherbetore te Rusise. Ju duhen Mare zvarre ne mes te Tiranes.
  O pjella me e keqe e agjentures ruse qe mesa shihet paguheni nga keto sherbime per te nxjerre lajme te tilla.

  1. euforia e pasuesve të Komisionit të Rithemelimit apo, ndryshe, të idhtarëve të Sali Berishës, është gati në ekstazë. Të gjithë lakenjtë janë në garë se kush do t’i bëjë vlerësimet dhe lajkat më të mëdha Sali Berishës, “pronarit” të përjetshëm të PD-së, të cilin Jozefina Topalli e krahasoi me vetë krijuesin duke e quajtur “fuqi të natyrës”.

 18. Kush shkruan kunder Presidentit, sepse sipas propagandes ruse ne nje e-mail te 2014, perfshihej djali i tij ne nje laborator, eshte bukeshkale ndaj USA. Te mos harrojme qe Kosova dhe Shqiperia i detyrohen mbijetesen dhe aq sa kemi. Turp per pisat mosmirenjohes

  1. Amerika nuk eshte as biden,as soros.
   Servila te ndyre,nuk jetohet duke u zvarritur,me mire vdes si burre,por i ndershem dhe ballelart,se jetoj me meshiren e atyre qe luajne si i do interesi me ne.
   Ti vesh pikat mbi i,nuk do te thote qe je me rusin,e verteta te çliron.

   1. Do ti o skllav i serbise te na tregosh te verteten. Pis i perdhunuar i qelbesirave kriminele. Shpirtrat e shqipetareve te vrare ne lufte te dalshin ne gjume.

  2. Shko ore qiu se amerika nuk eshte bideni i pjerdhur me drogaxhiun qe ka pjelle dhe as politika e leshit qe ndjekin.
   Amerika gjithashtu nuk eshte si maskarenjte ne politike sherbetore te politikave globale te WEF.
   Na cate karin ju me kte bythlepirje qorre…nxirreni koken nga bytha dhe shikoni si po percajne e varferojne te gjithe ne si ne amerike e kudo me kriza te njepasnjeshme.

  3. O KOK LOQE. SHWIPERIA I DETYROHET VETEM RILINDASVE, AUSTROHUNGARISE DHE ME SHUME NGA TE GJITHE ENVER HOXHES PER MBIJETESE.AngloAmetikanet kane dadhur per 45 rresht te te copetonin

   1. Dolet ju pensionistat e Enver Hoxhes. Keni nga 40 vite ne pension dhe na cate trapin me politike aq sa na sollet prape komunismin e histori idiote rilindasish.. Ptuuuu fare e keqe.

    1. Ju rrobqirat e Sorrosit dhe Ameriqise na sollet Shkaterrim, LGBT Dhe Parada gay. Ju shkerdhefsha pemen gjenetike me stil cirku kinez

 19. Një gjë nuk po e mar vesh nga nipi i Hisniut.
  Që atij i është mbushur mendja top që në fëmini se armiku i njerëzimit është “imperializmi amerikan” kjo është normale se më këtë “qumësht nëne” është ushqyer.
  Po Berisha në çdo foltore që shkon, thotë se unë e kam xhan Amerikën e atje kam shumë miq, si demokratë edhe republikanë.
  E kam dëgjuar me veshët e mij se e ka vlerësuar me superlativa ish senatorin Biden, sot president i SHBA dhe e ka quajtur “një nga miqtë e mij” e të shqiptarëve.
  Unë i kam xhan edhe Amerikën edhe Bashkimin Europian, e urrej vetëm Georg Sorrosin, thotë Berisha, se ai e Rama ma punuan rengun e “non gratas”
  Deri tani, përveç LGBT-isti Grenell, njëkohësisht republikan konservator, nuk kemi dëgjuar asnjë “mik” të Berishës nga i gjithë perëndimi që të përkrahë ate e të dënojë non gratan e DASH.
  Çuditërisht në Shqipëri, ndodh ndryshe.
  Të gjith gazetarët e deklaruar majtistë e antiberishistë të tërbuar që kërkonin linçimin e tij në 97-tën në gazetën komuniste Koha jonë të Nikoll Lehsit e që ishin pro Ramës, tani bëjnë sikur janë kundër Ramës e pro Berishës.

  Në fakt edhe më budallejtë në Shqipëri e kanë kuptuar se rikthimi i Berishës në krye të PD, më shumë se kujtdo, i intereson Edvin Karagjozit..
  DASH ka deklaruar publikisht se një Parti Demokratike të drejtuar përsëri nga Berisha, nuk do ta mbështesë KURRË.
  Rama që të dalë vetë e të organizojë luftë kundër Berishës, nuk i intereson, po përdor mediat e kapura prej tij që të sulmojnë “humbësin e të pa aftin Basha” që të fitojë “non grata” Berisha.
  Pra me një gur, Rama e tellallët e tij vrasin dy zogj.
  Edhe Berishën që dihet se nuk mund ti fitojë kurrë zgjedhjet pa mbështetjen e partive të djathta perëndimore, edhe viktimën e tij Basha që DASH e ftoi që të vizitojë Washngtonin, kur ti dojë qejfi.

  1. Hysniy luftpi si Luan maleve po ju rrobqira po vishni tanga dhe po qiheni ne bythe si derra dhe pastaj dilni me krenari ne paradat Gay. Ju shkerdhefsha rracen

 20. Crendesi ka nga eshte mare..ky artikull eshte botuar ne uk e ne usa. Mund te fshihni koken si struci po bytha prap jashte ju ngelet, zbuluar o dylbere mavi…

  1. Si nuk e kupton, apo ben sikur e kupton, o gomar qe ben sikur je i pd, qe ky artikull eshte kunder usa dhe pro putin pro rusise, pro serbise qe gezon sa here flitet keq per usa. Te zente syte gjaku i shqipetareve ne shekuj. Gjakprishur.

   1. Pse te dogji e verteta ty baxhelle ELGBT Sorrosiane? Ky artikull tha njevte vertete dhe neqofte se ty te pelqen Genjeshtra dhe poshtersia Amerikane homoseksuale mbi nje te Vertete qofte dhe pro Ruse atehete ti je nje Suflaqexhi dhe spiun i LGBT

    1. Po ik o psiko i Trumpit, e i Putin se jeni kerma e botes. Tani as nuk ju dhjet njeri. Naiv e primitiv, po ju shtyjne me kembe si bajga..

     1. Ju jeni Sidaxhinj perparimtar qe hani kar si derra. Ju jeni anormal o rrobqira mavi. Ju jeni kanceri i njerezimit. Putinit dhe Li ti hash karin se i bene vendet e tyre Superfuwi nderkohe qe Amerikaeshte kthyer ne nje gheto pederastesh afrike

 21. Lapsi,
  Paskeni fillu hapur te nxirrni « lajmet » e « artikujt investigative » te Putinit?

  Shpresoj te merrni ndonji lek, per ket « pune »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *