• |
ide | kryesore

U zbulua vatër e re e gripit të shpendëve, groposen në fshatin Poro të Vlorës

Arkiva, LajmeDitën e djeshme zv.ministrja e Bujqësisë Ermira Gjeci njoftoi për një vatër të re të gripit të shpendëve në Vlorë.

Ndërkohë kreu i Drejtorisë së Bujqësisë dhe Mbrojtjes së Bimëve Adila Kojdheli bën me dije se shpendët janë asgjësuar ditës e sotme me groposje.

Sipas tij kanë qenë rreth 25 shpendë pula dhe pata të infektuara. Kojdheli zbuloi se shpendët e infektuara janë groposur në fshatin Poro.

Shpendët e infektuara janë shpend oborri.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *