• |
ide | kryesore

Moti i keq me dallgë deri në 4.5 metra, pezullohen tragetet drejt Italisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Si pasojë e motit të keq në Vlorë është pezulluar lundrimi i trageteve të linjës Vlorë-Brindisi-Vlorë, barkave te vogla lundruese, si dhe anijeve të peshkimit.

Raportohet se lartësia e dallgëve arrin në nga 2.5 deri 4.5 metra.

Kjo situatë pritet të zgjasë dy ditë, deri në mbrëmjen e 1 prillit, për barkat e vogla lundruese dhe të peshkimit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *