• |
ide | kryesore

Covid-19 në Shqipëri/ 17 raste të reja dhe një humbje jete në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
koronavirusiNë 24 orët e fundit numri i infektimeve me COVID ka pësuar rënie të ndjeshme. Mësohet se 17 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus nga 545 testime të kryera. Fatkeqësisht 1 qytetar ka ndërruar jetë nga COVID gjatë këtyre 24 orëve.

Ministria e Shëndetësisë teksa apelon qytetarët të vaksinohen njofton se në spitalin COVID 3 po marrin trajtim mjekësor 10 pacientë, nga të cilët 1 në gjendje më të rënduar.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 37 persona duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,378 që nga fillimi i epidemisë. Sa i përket infektimeve, rastet e reja në 24 orët e fundit u regjistruan në këto bashki; 9 në Tiranë, 4 në Fier, 2 në Pogradec, 1 në Divjakë, Tepelenë.

Statistika (11 Prill 2022) 
Raste të reja ditore 17
Të shëruar në 24 orë 37
Të shtruar në spitale 10
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 545

Testime totale 1,787,376
Raste pozitive 274,236
Raste të shëruara 270,378
Raste Aktive 364
Humbje jete 3,494

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve
Tiranë 210
Fier 44
Vlorë 38
Elbasan 18
Korçë 19
Berat 12
Gjirokastër 9
Shkodër 6
Durrës 4
Lezhë 3
Kukës 1Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *