• |
ide | kryesore

Ndahen prindërit e Miley Cyrus

-Instant, F1, Paparazzi


Prindërit e Miley Cyrus i kanë dhënë fund martesës së tyre për herë të tretë.

Tish Cyrus bëri kërkesë për divorc nga Billy Ray Cyrus në Tenesi më 6 prill pas 29 vitesh martesë sipas të dhënave të gjykatës të siguruara nga Page Six.

Aktorja dhe producentja përmendi “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes dhe pretendoi se ajo nuk ka jetuar me 60-vjeçarin që nga shkurti 2020, sipas dokumenteve.Tish i kërkoi gjykatës të bënte një “shpërndarje të barabartë” të pasurive të tyre dhe që të bëhej një “ndarje e drejtë dhe e duhur” e borxheve të tyre martesore.

“Pas tridhjetë vitesh, pesë fëmijë të mrekullueshëm dhe një jetë kujtimesh, ne kemi vendosur të shkojmë në rrugët tona – jo me trishtim, por me dashuri në zemrat tona. Ne jemi rritur së bashku, kemi krijuar një familje për të cilën mund të jemi kaq krenarë dhe tani është koha për të krijuar rrugët tona, “tha dyshja në një deklaratë për People.

“Ne do të jemi gjithmonë familje dhe mezi presim një përvojë të përbashkët të vazhdueshme dhe të dashur si miq dhe prindër. Ne nuk e kemi marrë këtë vendim lehtë apo shpejt, por me kaq shumë gjëra që po ndodhin në botë, ne donim të siguronim njëfarë qartësie dhe mbylljeje, në mënyrë që të mund të mbetemi të fokusuar në atë që është e rëndësishme.”

Billy Ray ishte i pari që bëri kërkesë për divorc në vjeshtën e vitit 2010, por ai e tërhoqi kërkesën disa muaj më vonë, duke thënë se donte të punonte për martesën. Më pas në vitin 2013, Tish ishte ajo që bëri kërkesën, por çifti  u pajtua vetëm 10 ditë më vonë.

“Të dy u zgjuam dhe kuptuam se e duam njëri-tjetrin dhe vendosëm që duam të qëndrojmë së bashku”, thanë dyshja në një deklaratë të përbashkët për People në atë kohë.Ne të dy shkuam në terapinë e çifteve, diçka që nuk e kemi bërë në 22 vjet që jemi bashkë, dhe kjo na afroi më shumë dhe e hapi vërtet komunikimin tonë në mënyra të mahnitshme.”

Në vitin 2017, divorci u anulua për shkak të katër viteve pasiviteti në gjykata.Përveç 29-vjeçares Miley, dyshja kanë katër fëmijë: Brandi, 34, Trace, 33, Braison, 27 dhe Noah, 22 vjeç.Artisti gjithashtu ndan djalin Christopher, 30 vjeç, me ish të dashurën Kristin Luckey. Ai ishte i martuar më parë me Cindy Smith nga viti 1986 deri në 1991./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *