• |
ide | kryesore

Paloka sulmon fort Alibeajn: Po vazhdon axhendën e Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditDeputeti demokrat i Komisionit të Rithemelimit, Edi Paloka ka hedhur akuza ndaj kryetarit të grupit parlamentar Enkelejd Alibeaj, për të cilin thotë se po ndjek axhendën e lënë nga Rama në kongresin e PS.

Në një dalje për mediat nga selia e PD, Paloka u shpreh se nuk mundet që Alibeaj të jetë me kryetar i grupit parlamentar, pasi Kuvendi i 11 dhjetorit e ka shkarkuar.

I pyetur se pse e kanë njohur deri tani si kryetar të grupit parlamentar, Paloka tha se këtë e kanë bërë për të mos krijuar një klime përçarëse brenda PD.

“Alibeaj vjen të flasë gjoja për bashkimin, ka parashikuar në axhende bashkimin dhe e fillon mbledhjen me axhendën që e la Rama në kongresin e PS, përjashtimin e deputeteve të PD

Nuk e di si mund të flitet për ribashkim, kur Alibeaj flet për deputetë të përjashtuar.

Në këto kushte Alibeaj ka shkelur të gjitha parametrat që i lejohen një kryetari grupi. Alibeaj nuk mund të jetë kryetar grupi sepse është shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit.

E kemi pranuar për të mos krijuar një klimë përçarëse.

Për të mos filluar një përçarje të PD dhe për të tentuar dhe bashkuar një gjë që u prish nga Basha”, tha Paloka.8 Comments

  1. Berisha u soll si pushtues me selinë e PD-së, gjë që ka acaruar jo pak ish-kryeministrin, i cili ka kërkuar llogari edhe për kërkesën e Alibeajt ndaj Gjykatës së Apelit për të njohur ndryshimet e Kuvendit të PD në 18 dhjetor 2021, të cilat ndër të tjera përjashtojnë automatikisht nga partia personat e shpallur “non grata”. Ky vendim godet direkt Berishën dhe nëse gjykata e pranon, ai përjashtohet nga PD,paloka kamikazi i salihut per 25 vjet,pret te minister i brendshem te qeveria e vdekur e salih karaxhic berisha

  2. Paloka ka gjithe te drejten te revoltohet me te persekutuarin Alibejan! Si guxon ky ish armik i popullit dhe i partise te hamendesoj se do jete kryetar i partise demokratike? PD e ideo Ramizi e kaleroi Sala dhe do ta mare ne var po Sala me gjith veten!

    1. Alibolja nuk e bene dot ta vesh kryetar grupseksioni e jo me kryetar te PD,duke qene mosmirnjohes me Berishen qe e beri dhe minister tregon se bq mbetet bythelepirs dhe servil ashtu si ka qene perhere dhe perher ka marre ka….in e demokrateve.

  3. Pse,tani e more vesh more Palok,se kush eshte Alibeaj,me te tijte?Gabimi me i madh eshte se ju kerkoni me insistim,te bashkoheni edhe me kete grup mercenaresh,te pandreqshem.Keta,jane nje virus,ne mesin e demokrateve,qe nuk ka bir none,e jo me vaksine,qe t’i eleminoje.Kudo,ku krijohet nje plage,puna e pare,eshte pastrimi i saj,prej qelbit,e bashke me te ,edhe i shume mikrobeve.Dhe nese eshte e nevojeshme,edhe nje “operacion”,prt t’a shkulur me rrenje ,te keqen e plages.Foltoret,prandaj u ndoqen me shume interes,sepse u konsideruan,te tilla,qe pastronin plagen dhe te c’rrenjosnin infeksionin e tmerrshem te saj.Largojini,duke zbatuar vendimin qe morret ne stadium,duke i shkarkuar nga cdo detyre qe te kene,dhe as mos i afroni me,sepse,rikthehen,njelloj si viruset,perseri.

  4. o PALOQE Rdi Rama nuk i hedh qyrret as Salih Malokut as Alibeajt dhe asnjerit nga juve o rrot kari thuthuq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *