• |
ide | kryesore

Ilir Meta: S’do të ketë më opozitë që i ikën betejave. Do të jemi në çdo rrugë dhe rrugicë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPresidenti Ilir Meta nuk preferoi të tregonte emra për pasardhësin e tij në Presidencë.

Nga një konferencë për mediat, Meta deklaroi se pas përfundimit të mandatit, do të angazhohet në një opozitë të fortë.

“Nuk kam asnjë emër! Për mua është e rëndësishme që Presidenti apo Presidentja e ardhshme të respektojë Kushtetutën e Shqipërisë, të mbroj sovranitetin dhe integritetin e Republikës, të udhëhiqet nga interesi kombëtar dhe publik. Kjo s’është e lehtë. Gjithmonë ka pasur probleme mes institucionit të presidentit dhe kryeministrave. Pushteti tenton drejt kapjes së pushtetit dhe në analizat e kohës së kaluar, zbulohet që koha më bashkëpunuese mes institucionit të Presidentit dhe Kryeministrisë ka qenë kur unë kam qenë kryeministër dhe Rexhep Mejdani President.

S’do të ketë më opozitë që i ikën betejave, duke favorizuar pikërisht cënimin e demokracisë dhe këtyre parimeve. Opozita është kudo përtej kësaj dere, në çdo rrugë dhe rrugicë të Shqipërisë”, u shpreh Presidenti në ikje, Ilir Meta.

Lexo më tej: “Të ndërmerren reforma”/ Presidenti Meta i bën një thirrje të fortë qeverisë e Kuvendit 

©LAPSI.AL4 Comments

  1. Hallall Meta! Bëni aleancë me doktorin dhe mos ndaloni! Pas ikjes së tradhtarit Basha, sataniket e kuq i ka zënë paniku dhe duan t’ju hajnë të gjallë. Pikat e tyre të dobëta jane e vërteta, vendosmëria dhe bashkimi juaj.

    Bashkimi bën fuqinë, përçarja ju han kokën.

    1. çdo derë shqiptari duhet t’a shpallin Sali Berishën “NON GRATA”. Nuk e di çfarë mallkimi është ky për shqiptarët që, në vend që t’i themi “Faleminderit” dhe t’u jemi mirënjohëse SHBA, disa masmedia shqiptare, analistë të dreqit, shkojnë si të verbër pas një kali të ngordhur dhe mundohen t’i japin oksigjen “Non Gratës”…!!!Bravo shpellkari e bythlepirsi salihut tani dhe like floririt,revolucioni demokratik po te pret o miri shpellkari bythlepirsi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *