• |
ide | kryesore

Kosovë/ Asnjë humbje jete dhe 22 raste të reja me Covid-19 në 24 orë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 22 raste të reja me Covid-19.

Gjatë kësaj kohe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndërsa janë shëruar 33 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive është 436.

Detaje: 

Në 24 orët e fundit janë dhënë 240 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.824.870 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.558 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

deri më sot janë dhënë 101.004 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 1.011 testime, 22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 33 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.328.

Në total numri i rasteve aktive është 436.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *